Realtek ALC887 yongalı anakartta mikrofon cızırtı yapıyor

Ascanyte

Hectopat
Daha fazla  
Kulaklığım HyperX Cloud Stinger. Kulaklığın mikrofonu telefonumda gayet güzel çalışıyor. Çoğu zaman bilgisayarımda da düzgün çalışıyor ancak çok nadir de olsa sesim karşı tarafa cızırtılı gitmeye başlıyor. Sorunu çözmek için Realtek'in kendi uygulamasından "Mic-in" girişine tıklıyorum ve rastgele bir şeyi seçtikten sonra tekrar "Mic-in" seçeneğine getiriyorum. Bu sayede düzeliyor. Ancak her seferinde bununla uğraşmak istemiyorum. Belki sorun kulaklıktadır diye düşünüp MSI GH30 V2 ile test ettim ancak sorun devam etti. Günde yaklaşık 1-2 kez de yaşasam bazen tilt edebiliyor. Yardımcı olacak varsa sevinirim.

Anakartım: Specification H310M PRO-VDH PLUS
Anakartımın sitesinde yazana göre "Realtek® ALC887 Codec" ses sürücüsüne sahibim.

1618584043313.png

1618584058816.png

1618584087197.png

Gürültü engelleme ve eko iptali seçeneklerini açık kullanıyorum, aksi taktirde mikrofondan dip ses geliyor. Aynı sorunu telefonumda yaşamıyorum.

Kulaklığım HyperX Cloud Stinger. Kulaklığın mikrofonu telefonumda gayet güzel çalışıyor. Çoğu zaman bilgisayarımda da düzgün çalışıyor ancak çok nadir de olsa sesim karşı tarafa cızırtılı gitmeye başlıyor. Sorunu çözmek için Realtek'in kendi uygulamasından "Mic-in" girişine tıklıyorum ve rastgele bir şeyi seçtikten sonra tekrar "Mic-in" seçeneğine getiriyorum. Bu sayede düzeliyor. Ancak her seferinde bununla uğraşmak istemiyorum. Belki sorun kulaklıktadır diye düşünüp MSI GH30 V2 ile test ettim ancak sorun devam etti. Günde yaklaşık 1-2 kez de yaşasam bazen tilt edebiliyor. Yardımcı olacak varsa sevinirim.

Anakartım: Specification H310M PRO-VDH PLUS
Anakartımın sitesinde yazana göre "Realtek® ALC887 Codec" ses sürücüsüne sahibim.

Eki Görüntüle 977665

Eki Görüntüle 977666
Eki Görüntüle 977667
Gürültü engelleme ve eko iptali seçeneklerini açık kullanıyorum, aksi taktirde mikrofondan dip ses geliyor. Aynı sorunu telefonumda yaşamıyorum.
Denetim masası > Ses > Kayıt sekmesi bölümüne gidin ve mikrofonunuzun özelliklerini açın. Buradan gelişmiş sekmesine geçiş yapın ve varsayılan biçimi değiştirerek deneyin. Örneğin; stüdyo kalitesinde olan ayarı, DVD kalitesine düşürerek durumu gözlemleyin. Tam tersini de deneyebilirsiniz. Ayarı değiştirdiğinizde aygıt kullanımda uyarısı alırsanız evet diyerek değişikliğe devam edin. Ayrıca varsa sinyal işleme onay kutusunu kaldırın.

Denetim masası > Ses > Kayıt sekmesi bölümüne gidin ve mikrofonunuzun özelliklerini açın. Buradan gelişmiş sekmesine geçiş yapın ve varsayılan biçimi değiştirerek deneyin. Örneğin; stüdyo kalitesinde olan ayarı, DVD kalitesine düşürerek durumu gözlemleyin. Tam tersini de deneyebilirsiniz. Ayarı değiştirdiğinizde aygıt kullanımda uyarısı alırsanız evet diyerek değişikliğe devam edin.
Varsayılan olarak DVD kalitesindeydi. Şuan CD kalitesine düşürdüm (en düşük seçenek) Şuanlık bir sorun yok. Sorun devam ederse bilgilendireceğim.

Geri
Yukarı