Çözüldü Realtek Audio Console açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZerefDragneel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Selam, ASUS Prime A320M-C r2.0 anakarta sahibim. Anakartıma uygun olan ASUS'un driver yükleme sitesinden Realtek ses kartını yükledim. İlk yüklediğimde Audio Console sorunsuz açılıyordu, ancak son 2 3 aydır açılmıyor ve ses yapılandırmalarını düzgünce yönetemiyorum. Aşağıda göründüğü üzere ana klasör yolunda 3 tane setup dosyası bulunuyor, bunlardan hangisini açmalıyım(asussetup.exe ile kurulum yaptım)? DDU ile driverları sildim, ve geri yükledim ancak Realtek HD Audio Console açılmadı. Nasıl bir çözüm yöntemi izleyebilirim?

1693674433831.png

Çözüm
Linkteki sürücüyü kurup deneyebilirsiniz. Konsol gelmezse yine linkteki yerden indirmeyi deneyin. Ama ilk attığım da güzel sürücü. Karar sizin.

Linkteki sürücüyü kurup deneyebilirsiniz. Konsol gelmezse yine linkteki yerden indirmeyi deneyin. Ama ilk attığım da güzel sürücü. Karar sizin.

Çalışmadı hocam, konsol açılmıyor. İlk attığınız sürücüye döndüm ancak aklıma takılan bir şey var. Hiçbir driver yüklü değilken bağlı cihazım kulaklık olarak görünüyordu ve kulaklık kalitesinde ses alıyordum, ancak şimdi Realtek Console'dan ön jakı kulaklık yapmama rağmen hoparlör olarak görünüyor. Bu bir sorun teşkil eder mi? Yoksa yine önceki gibi kulaklık kalitesinde mi ses alacağım?

Geri
Yukarı