Realtek Audio Console bu makineyi desteklemiyor

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Güncel sürücüyü Asus 'un sitesinden indirdim.
Kaldırıp tekrar yükledim düzelmedi.
DDU ile Güvenli modda silip tekrar yükledim olmadı.
Bir yeni versiyonu çıkmış(Asus'un sitesinde olmayan), DDU ile silip onu yükledim yine olmadı.

1809'da Sıkıntı yoktu, sıfırdan kurulum ile 1903 yükledim ve sorun bundan sonra başladı. Acaba ne yapmamı önerirsiniz? Birisi BIOS pilini söküp 10 saniye bekleyin, tekrar takın demiş. Saçma geldi ve o yöntemi denemek istemedim. Jak takıp çıkartınca bildirim geliyor ama paneli açamıyorum. Sırf bunun yüzünden şimdi tekrardan format atmayı düşünüyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Yabancı bir forumda sorunu yaşayan adam kendi çözümünü paylaşmış;
EDIT: I HAVE FOUND A SOLUTION!!!
1. Open "Device Manager"
2. Expand "Sound, video and game controllers"
3. Search for "Realtek High Definition Audio" and right click it.
4. Click on "Update driver"
5. Click on "Browse my computer for driver software"
6. Click on "Let me pick from a list of available drivers on my computer"
7. Select "Realtek High Definition Audio"
8. Restart after installing

//

1-Aygıt yöneticisini açın
2-Ses, video ve oyun kontrollerini aç/çoğalt
3-'Realtek High Definition Audio' yu ara ve sağ tıkla
4-Sürücüyü güncelleye tıkla
5-Sürücü yazılımını bilgisayarımda ara'ya tıkla
6-Bilgisayarımda olanlardan benim seçmeme izin ver'e tıkla(tam çeviremedim:D)
7-'Realtek High Definition Audio'yu seç
8-Kurduktan sonra yeniden başlat

Bir dene kral bunu

Yabancı bir forumda sorunu yaşayan adam kendi çözümünü paylaşmış;
EDIT: I HAVE FOUND A SOLUTION!!!
1. Open "Device Manager"
2. Expand "Sound, video and game controllers"
3. Search for "Realtek High Definition Audio" and right click it.
4. Click on "Update driver"
5. Click on "Browse my computer for driver software"
6. Click on "Let me pick from a list of available drivers on my computer"
7. Select "Realtek High Definition Audio"
8. Restart after installing

//

1-Aygıt yöneticisini açın
2-Ses, video ve oyun kontrollerini aç/çoğalt
3-'Realtek High Definition Audio' yu ara ve sağ tıkla
4-Sürücüyü güncelleye tıkla
5-Sürücü yazılımını bilgisayarımda ara'ya tıkla
6-Bilgisayarımda olanlardan benim seçmeme izin ver'e tıkla(tam çeviremedim:D)
7-'Realtek High Definition Audio'yu seç
8-Kurduktan sonra yeniden başlat

Bir dene kral bunu

Sağol, teşekkür ederim. Ama düzelmedi ya.

Aygıt yöneticisinden görünüyorsa kaldırıp, Buradan indirin. Store'u açıp otomatik indirecektir zaten.

Buda olmadı. Yalnız dikkatimi çeken bir husus var. Onunla ilgili olma ihtimali üstünde duruyorum şu anda. Deneyip yorum yapacağım. Yeni sürücü 50 MB, 1 ay önce paylaşılan bir önceki sürücü 500 MB. Bir ay önce paylaşılanı indiriyorum şu an.
Yok oda işe yaramadı, tekrardan format atıyorum bakalım.
Tekrardan format attım ancak yine düzelmedi, sanırım 1903 kaynaklı bir problem.

Demek istediğiniz bu mu?
sdd.png

Windows 10 1903 kullanıyorum ve önceki sürümde de ses sürücüsünü Windows yüklerken bu uygulamayı da kendisi kuruyor. Siz kendiniz mi elle kuruyorsunuz?

Demek istediğiniz bu mu?
Eki Görüntüle 397948

Windows 10 1903 kullanıyorum ve önceki sürümde de ses sürücüsünü Windows yüklerken bu uygulamayı da kendisi kuruyor. Siz kendiniz mi elle kuruyorsunuz?

Evet ben elle kurdum, kendisi kurunca bu panel geliyor mu ya. :) Valla 2. Kez format atıp kurdum hala düzelmedi, şu saatten sonra düzeltme yaması yayınlamalarını umuyorum.

Her format attığımda kendisi yüklüyor. :) Benim işim sadece ekran kartı ve Chipset sürücülerimi güncellemek. Gerisi Windows 10 yüklüyor. Sorun yaşarsam diğerlerini kendim güncellerim.

ŪKankacım biraz zaman geçmiş ama belki şu an gören olur, faydası olur diye yazıyorum. Ben sorunu şöyle çözdüm şimdi ses kartının driverlarını sil komple sonra anakartının sitesine gir şu boyutu 300 ila 500 MB olanı indir kur daha sonra o inen Driver'ın klasörüne gir oradan Realtek klasörüne gir işletim sistemin 32 Bit ise Win32 64 Bit ise Win64 klasörüne gir rtknguı64 bu uygulamayı açtıgında programı kullanabılırsın jaxları falan taktıgında artık direk görmeye başlar klasörü C'ye kopyala masaüstünede bir kısayol oluştur her açtıgında bir kere başlatman lazım otomatik başlatmıyor.

kankacım biraz zaman geçmiş ama belki şuan gören olur faydası olur diye yazıyorum ben sorunu şöyle çözdüm şimdi ses kartının driverlarını sil komple sonra anakartının sitesine gir şu boyutu 300 ila 500 mb olanı indir kur daha sonra o inen driverın klasörüne gir oradan realtek klasörüne gir işletim sistemin 32 bit ise WIN32 64 bit ise WIN64 klasörüne gir RtkNGUI64 bu uygulamayı açtıgında programı kullanabılırsın jaxları falan taktıgında artık direk görmeye başlar klasörü c ye kopyala masaüstünede bi kısayol oluştur her açtıgında bir kere başlatman lazım otomatik başlatmıyor

Adamsın 🙃

Geri
Yukarı