Realtek Audio Console çalışmıyor ve Realtek gözükmüyor

hizir57

Centipat
ASUS TUF Gaming B450M-PRO
AMD Ryzen 5 2600X
8 GB RAM 3000 MHz
1050 Ti Gaming
600W PSU

Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
DHC sürücüsüyse önce windows apps'den realtek audıo consolu kaldırın ve windows store'dan tekrar indirmeyi deneyin.

Eğer window store kütüphanenizde yokksa uygulama aramalarda çıkmıyor, aramalarda çıkmazsa dhc driverı kaldırıp (display driver uninstaller ses sürücüsü de kaldırıyor onu tavsiye ederim) tekrar kurun.

Windows driver kurmasın diye internetinizi hemen kesin, internet olmadığı için kurduğunuz DHC driver sizi audio console uygulamasını indirmeye yönlendirecek internetinizi bağlayıp mağza sayfasına gidin ve indirin.

Bu arada uygulamayı kütüphanenize eklemişse daha kolay bazen indirme sayfasına yönlendirmiyor çünkü. Eğer yönlendirmezse burada windows store linkini veriyorum: Get Realtek Audio Control - Microsoft Store

Windows'ları güncellemiyorsunuz sorun ortadan kalkıyor. Windows bir yeri düzelteyim derken diğer tarafı bozuyor. Sistemin en stabil oluğunu düşündüğünüz zaman ne varsa kapatın gitsin.

Zatenn güncel değil ki Update'i durdurmustum
Şu anda tam. Yapmam. Gereken ne ben cahilim biraz bu konuda

RPC hizmetine bağlanamıyor hatası mı alıyorsunuz?

İndirdiğim driver da en aşağıda steup var sadece onu mu kuracağım çünkû WinRAR'da bir sürü dosya açıyor aklım karışıyor?
Sorunu buldum Driver'ı yüklendiğimde arkadaki jak yeri okumuyor oraya ses gitmiyor ama ön panele geliyor

Son düzenleme:
Zatenn güncel değil ki Update'i durdurmustum
Şu anda tam. Yapmam. Gereken ne ben cahilim biraz bu konuda

İndirdiğim driver da en aşağıda steup var sadece onu mu kuracağım çünkû WinRAR'da bir sürü dosya açıyor aklım karışıyor?
Sorunu buldum Driver'ı yüklendiğimde arkadaki jak yeri okumuyor oraya ses gitmiyor ama ön panele geliyor
Evet Setup ile kuracaksiniz. Bir de realtek ses kontrol panelinden jack algilamayi devre disi birakmayi deneyin. Olmazsa baska bir secenek olan butun giris jacklerini ayir secenegini deneyin, diger ayarlari da kurcalayin korkmayin bozmazsiniz. Istemediginiz bir sey olursa eski ayara dondurursunuz olur biter. Kurcalayin diyorum cunku realtekin uygulamasi olmasi gerektigi gibi duzgun calismiyor ben de ayarlari kurcalayarak istedigimi aldim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı