Realtek Audio Control'de kulaklıkla mikrofonum gözükmüyor

emretutun

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
Samsung
Ekran kartı
RTX 3060 6G
Anakart
Asus G513QM
İşlemci
Ryzen ) 5900HX
Merhaba, mikrofonum karşıya sistem seslerini verdiğinden dolayı aec (akustik ekonun kapatılması) kapatmak için Realtek Audio Control'e girdim ancak kullandığım kulaklığı ve mikrofon yerine orada sadece laptopun ses sistemi ve mikrofonu var. USB ile bağlı kulaklık bazı fotoğraflar bıraktım yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    71,4 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    71,1 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    138,9 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü kulaklığınız USB'li. Usb kulaklıkların ses işleme birimi kendinde bulunur bilgisayarın ses kartı ile bir bağı yoktur.

Varsa kulaklığın kendi yazılımından kapatmalsınız. Yoksa ekran görüntüsünde gösterdiğiniz ses ayarlarından kulaklık mikrofonuna sağ tıklayıp özelliklerden varsa akustik eko iptali ayarını değiştirebilirsiniz. Bu ayar orada da yoksa geriye yapabilecek pek bir şey kalmıyor belki 3. parti yazılımlar kullanılabilir.

Eğer karşıya sistem sesleri gidiyorsa bence kapatmak yerine açmalısınız.

Çünkü kulaklığınız USB'li. USB kulaklıkların ses işleme birimi kendinde bulunur bilgisayarın ses kartı ile bir bağı yoktur.

Varsa kulaklığın kendi yazılımından kapatmalsınız. Yoksa ekran görüntüsünde gösterdiğiniz ses ayarlarından kulaklık mikrofonuna sağ tıklayıp özelliklerden varsa akustik eko iptali ayarını değiştirebilirsiniz. Bu ayar orada da yoksa geriye yapabilecek pek bir şey kalmıyor belki 3. parti yazılımlar kullanılabilir.

Eğer karşıya sistem sesleri gidiyorsa bence kapatmak yerine açmalısınız.

Evet ayarı açmak istiyordum ama maalesef Realtek Audio Control'de gözükmüyor, yardım için teşekkür ederim kulaklığın ayarlarından bir şeyler deneyeceğim.

Evet ayarı açmak istiyordum ama maalesef Realtek Audio Control'de gözükmüyor, yardım için teşekkür ederim kulaklığın ayarlarından bir şeyler deneyeceğim.
Hocam işte gözükmez. Relatek kontrol panelinde sadece realtek ses kartı görünür. Kulaklığın ayrı programı olmalı yoksa da windowsun kendi ayarlarını kutcalayabilirsiniz.

Geri
Yukarı