Realtek Audio driver vs Realtek HD Audio driver

DeniseGranger

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ASUS Prime A320M-R modeli anakartım var. Sitesinden bu anakart için sürücelere girip Realtek'i seçtiğimde Realtek Audio driver indiriyor.
Fakat Realtek kendi sitesinden indirdiğimde Realtek HD Audio driver indiriyor. Farkları nedir? Ses ve mikrofon kalitesi farkları yaşatıyorlar mı gerçekten?
Ayrıca ASUS'un sitesinden indirdiğim normal Realtek arada sırada hata veriyor şu hata mikrofonu takıyorum 3.5mm jak olarak kulaklığı algılıyor fakat mikrofonu taktıgımda bir jak takıldı diyor kayıt aygıtlarında falan Mic yok. HD Audio Driver'da ise çoğu zaman eko akustik iptali seçeneği bozuluyor ve o seçeneği aktifleştirdiğim halde aktifleştirmemişim gibi kendini pasifleştiriyor ve Discord'da karşıya ses gidiyor. Bir türlü bir driverda takılı kalamadım. Zaten anakart sorunlu bir anakart modeli sanırım dünyada hiçbir yerde benim modelim bulunmuyor. ASUS, Donanım Arşivi YouTube kanalının bilgisayar modeli için özel getirtmiş.

Anakartınızın üretici sitesinden kurmanız daha uygun olur. Farkı şu:

Realtek Audio'nun grafik arayüzü Microsoft Store'da bulunuyor, Realtek HD Audio'nun ise kendi grafik arayüzü var diye biliyorum. En azından ben yüklediğimde böyleydi ve sürüm notlarında da böyle yazıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı