Realtek Audio Yöneticisi arka panel görmüyor

Devka

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ekte de görüldüğü üzere ön panel çalışıyor fakat arka panel çalışmıyor. Kasamın ön panelinde şuanlık sıkıntı olduğu için ön paneli kullanamıyorum. Arka paneli nasıl aktif edebilirim? Arka panel girişleri anakarta bağlı, 2 ay önce kontrol etmiştim.

upload_2017-5-27_14-32-27.png

Sağ üst kısımdaki kırmızı renkli işaretlediğim "ayarlar" bölümüne girerek ok işareti ile belirttiğim seçeneğe tik koyun ve aktif edin. Sonrasında tekrar deneyin.

sadasdsasd.jpg

Son düzenleme:
İnternetten son sürüm Realtek HD Audio sürücüsünü indirin. Benim tavsiyem kendi resmi sitesinden indirmenizdir. Bundan sonra ise Realtek HD Audio ses yöneticisinden ön panel Jak saptamasını engelle seçeneğine tıklayın. Bu sayede ön ve arka çıkışları aynı anda kullanabilirsiniz. Böyle çözdüm ben. Daha dün yeni Kulaklık aldım ve bu sorun geldi başıma.

Sağ üst kısımdaki kırmızı renkli işaretlediğim "ayarlar" bölümüne girerek ok işareti ile belirttiğim seçeneğe tik koyun ve aktif edin. Sonrasında tekrar deneyin.

Eki Görüntüle 236701

Böyle seçili zaten hocam fakat olmuyor.

Recepcan, mesajını alıntılayamadım. En son sürüm kurulu zaten.

Herkese iyi forumlar. Benim bilgisayarımın arka ses panelinin içerisinde jak kırıldı ve içerisinde kaldı. Anakart üzerinden çıkarmak istedim fakat ince levha koruması var. Ön portlardan ses almıyorum, tüm ses kartı güncellemelerini indirdim, arka portu nasıl devre dışı bırakabilirim? Galiba arka porttan şase aldığı için ön porta ses vermiyor.

Herkese iyi forumlar. Benim bilgisayarımın arka ses panelinin içerisinde jak kırıldı ve içerisinde kaldı. Anakart üzerinden çıkarmak istedim fakat ince levha koruması var. Ön portlardan ses almıyorum, tüm ses kartı güncellemelerini indirdim, arka portu nasıl devre dışı bırakabilirim? Galiba arka porttan şase aldığı için ön porta ses vermiyor.

Hocam vallaha ben formatladım öyle çözdüm ama inan çözümü bilsem yazarım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı