Realtek HD Audio Ön ve Arka Panel Kulaklık algılama sorunu

Galip Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba şimdi benim bir sorunum var aslında bu yıllardan beri var ama beni bayağa yıldırmış durumda ve artık çözmek istiyorum. Sıkıntı şu şimdi Realtek HD Audio programı nasıl oluyorsa ön panel jack kablosunu anakarta takınca direk ön panele kulaklık ve mikrofon bağlıymış gibi görüyor. Bu yüzdende ses sistemimden ses gelmiyor ön panel kulaklığını kulaklık modundan çıkarıp ön hoparlor moduna geçiriyorum ancak öyle ses sistemim devreye geçiyor. Yani kulaklık ve mikrofon bağlı olmadığı halde bilgisayar bağlıymış gibi görüyor acaba diyorum ön panel kablosundamı bir sıkıntı var çünkü kabloyu takıp reset atınca hiçbirşey bağlamasam bile kulaklık bağlı gibi gözüküyor ancak ön panel kablosunu çıkarınca bu sorun çözülüyor çünkü ön panel devredışı kalıyor ve kulaklıkta iptal olmuş oluyor. İnşallah sorunumu anlatabilmişimdir. Attığım resimde de görüldüğü üzere şu anda ön panele birşey bağlı olmadığı halde iki portada cihaz bağlıymış gibi gözüküyor. Bu arada ön panel jack saptamasını devredışı bile bıraksam garip bir şekilde olmuyor. Bana yardımcı olabilirseniz gerçekten çok memnun kalıcam şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı