Çözüldü C# "System.Nullreferenceexpectıon" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brk5000

Femtopat
Daha fazla  
C# projesi yapıyorum. Ödev olarak projem teknisyen talep takip bilgi sistemi. Kullanıcı talebini acıyor actıgı zaman veritabanındakı talep durumu sütununda açık yazıyor. Teknisyen talebi tamamlandıgında ise tablodaki talep durumu kapalıya dönüyor. Fakat DataGridView içinde talep durumu açık olanların rengi yeşil, talep durumu kapalıya dönenlerin ise kırmızıya dönmesini istiyorum bunun için kodu yazdım. Ama tabloda talep durumu boş olan yerler var bu yuzden null hatası alıyorum bunu nasıl çözebilirim? Görselleri aşağı atıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-14 121846.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-14 121846.png
    156,9 KB · Görüntüleme: 24
  • hata.png
    hata.png
    145,6 KB · Görüntüleme: 24
Çözüm
C# projesi yapıyorum. Ödev olarak projem teknisyen talep takip bilgi sistemi. Kullanıcı talebini acıyor actıgı zaman veritabanındakı talep durumu sütununda açık yazıyor. Teknisyen talebi tamamlandıgında ise tablodaki talep durumu kapalıya dönüyor. Fakat DataGridView içinde talep durumu açık olanların rengi yeşil, talep durumu kapalıya dönenlerin ise kırmızıya dönmesini istiyorum bunun için kodu yazdım. Ama tabloda talep durumu boş olan yerler var bu yuzden null hatası alıyorum bunu nasıl çözebilirim? Görselleri aşağı atıyorum.
C#:
if (row.Cells["Talep_Durumu"].Value != null)
{
    if (row.Cells["Talep_Durumu"].Value.ToString() == "KAPALI")
    {
        //foreach döngüsü ve renklendirme.
    }
}
C#:
if (row.Cells["Talep_Durumu"].Value != null)
{
    if (row.Cells["Talep_Durumu"].Value.ToString() == "KAPALI")
    {
        //foreach döngüsü ve renklendirme.
    }
}

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı