Realtek HD Audio yüklenmiyor

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Hem hoparlörden hem kulaklıktan geldiği için Windows'un kendi ses Driver'ını silip Realtek HD Audio yüklemek istedim. Sildim ve yükledim fakat şu an ne hoparlörden ses geliyor, ne kulaklıktan. Ses aygıtlarında hoparlör ve mikrofon gözükmüyor. Bunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey soracağım, kurduktan sonra sistemini yeniden başlattın mı?

Kendisi yeniden başlatmamı istiyor zaten, başlattım evet. Şu an diğer arkadaşın dediği şeyi uygulamaya çalışıyorum.
Baştan Sona doğru. Appx dosyalarını teker teker kuracaksınız.

Realtek digital Audio geldi, hoparlör hala takılı değil gözüküyor. Cidden kafayı yemek üzereyim, ne yapmalıyım?

Bir şey daha denemeni isteyeceğim. Ses ile ilgili cihazları çıkart, tekrar tak. Çıkan uyarıda da ses cihazının türünü seç.

Oldu oldu, Realtek Audio Control üzerinden, arkadaşın dediğini yaptım. Fakat ses hem hoparlörden, hem kulaklıktan geliyor hala. Bunu nasıl çözebilirim?

"Ön kulaklık takıldığında, arka çıkışın sesini kapat" seçeneği de açık.

"İkisini ayır" şeklinde bir ayar olması lazım. Hatırlamıyorum, onu bir deneyin isterseniz.

Bağımsız giriş aygıtı olarak ayırın seçeneği var. Onu seçince bu sefer hoparlör çalışmıyor.

Denetim masası > donanım ve ses > ses kısmından kayıttan yürüt ve kayıt sekmelerinin ekran görüntüsünü paylaşın.

4-5 tane daha "takılı değil" yazan aygıt var.

Dosya Ekleri

• dasdasdasd.png
    dasdasdasd.png
    23,5 KB · Görüntüleme: 21
  • 12121.png
    12121.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı