Realtek kontrol paneli sorunu

HachiRoku86

Hectopat
Merhaba, ASUS TUF B450M-PLUS anakart kullanıyorum. Ses sürücülerini yüklemeyi başardım. Bütün yükleme şekillerini denedim. Fakat Realtek kontrol panelini görüntüleyemiyorum. C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA bu dizinde olan Exe'yi açtığımda, bir şey olmuyor. Microsoft Store'dan indirmeye çalıştım. İndirilme sırasında hata veriyor. Çözümü bilen var mı?

Dosya Ekleri

• d2.png
    d2.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 54
  • driver.png
    driver.png
    1,9 KB · Görüntüleme: 44
ASUS'un sitesinden yüklediğim sürücüyü normal setup dosyasıyla ve inf olarak, iki farklı şekilde denedim. İkisinde de panel açılmıyor. Ve artık hoparlöre girdiğimde böyle gözüküyor.
Hocam benim size tavsiyem güncel bir Windows 10 sürümünü temiz kurulumla yükleyin tekrar. Hiçbir ayar yapmadan direk ASUS'un sitesindeki Realtek sürücüsünü yükleyin. Büyük ihtimal görünecektir bekleyin.

Hocam benim size tavsiyem güncel bir Windows 10 sürümünü temiz kurulumla yükleyin tekrar. Hiçbir ayar yapmadan direk ASUS'un sitesindeki Realtek sürücüsünü yükleyin. Büyük ihtimal görünecektir bekleyin.

Dün beş defa temiz kurulum yaptım. :) ASUS'a mesaj attım bakalım geri dönüş olacak mı?

Evet düzelttim, sorun ASUS TUF B450M-PLUS anakartından kaynaklanıyordu. Şu an tam hatırlamıyorum fakat orijinal sitelerdeki driverlar düzgün çalışmıyor. Bunların yerine internette driver sitelerindeki driverlardan birini indirmiştim. Sorunu öyle halletmiştim. Sorunu hallettikten sonra Realtek uygulaması bana çok kullanışsız geldi. İstediklerimi kolay bir şekilde yapamadım. Temiz kurulum sonrasında tekrardan kurmadım bile. Tam olarak nereden indirdiğimi hatırlamadığım için link atamıyorum.

Geri
Yukarı