Realtek ses sorunu

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Dün bilgisayarımda oyunlar kasıyor diye format attım ve bazı hataları tekrar tekrar yaptığım için 6 7 kere format attım bilgisayara gerçekten yaptığım akılsızca birşeydi. Son formatta bilgisayarı sorunsuz bir şekilde açtım. Sürücüleri kurdum ancak ses tarafında hep sıkıntıya girdim. Önce bilgisayar kulaklığı hoparlörü ve mikrofonu algılamadı. Hoparlör simgesinde çarpı işareti vardı. Sürücü yükleyeyim dedim normalde sürücüyü yükleyince Denetim Masası'na gelirdi ama gelmedi ve sürücüyü kur diyorum eski sürümü kaldırıp PC'ye reset atıyor tekrar aynı ekrana gelip tekrar kaldırıyor. Sürücü güncel gözüküyor ama örneğin Discord'da birisiyle konuşurken seste patlamalar oluyor. Aynı zamanda ki bu en önemlisi, örneğin bilgisayar açıkken kulaklığımı takmak istiyorum bildirim geliyor taktığıma dair. Ama onu kullanmam için bilgisayarı resetlemem gerekiyor resetlemeden olmuyor. Formattan önce böyle bir sorunum yoktu. Sürücüleri yüklemeyi ya beceremedim ya da bir hata yapıyorum. Tekrar format atmadan önce sizlerin fikrini almak istiyorum sorun neden kaynaklı olabilir. İnşallah anakartımda falan arıza yoktur bu konuda gerçekten korkuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart Gigabyte B450M h

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek HD Audio yöneticisini öneririm ben kendi bilgisayarımda kullanıyorum basit bir arayüzü var onu deneyebilirsiniz.

Realtek HD Audio yöneticisini öneririm ben kendi bilgisayarımda kullanıyorum basit bir arayüzü var onu deneyebilirsiniz.
Ama formattan önce de bunu kullanıyordum bir sıkıntı yoktu.Anakart arızası falan yoktur değil mi?

Öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü olsa bile böyle bir hata vermezdi.

Tekrar format atayım diyorum dünden beri 7 kez format attım bilgisayara. Yaptığım yanlış şeyler yüzünden.

Çok fazla format da atmanızı tavsiye etmem bilgisayarin performansını düşürebilir çok fazla format.

Doğrudur. Format atıp sürücüleri tekrar kursam sorunum düzelir mi acaba sizce.
Ayrıca bu kurulum ekranında yaşadığım soruna çözümünüz var mıdır? Okur musunuz tekrar rica etsem.

Şu anda diğer konu ile ilgilenemem ama yarin olabilir istediğinz saatte yazın cevap vermeye çalışırım ama şu anlık bir benim dediğim program ile denerseniz çözülebilecek olmasına inanıyorum.

Şu anda diğer konu ile ilgilenemem ama yarin olabilir istediğinz saatte yazın cevap vermeye çalışırım ama şu anlık bir benim dediğim program ile denerseniz çözülebilecek olmasına inanıyorum.

Realtek Audio Control'de yaptığım bir seçenek vardı onu yapmayı unutmuşum. Reset atma olayını çözdüm. Discord'daki sorun neden kaynaklanıyor olabilir sizce? İnternetten şarkılar dinledim videolar izledim sesler dinledim oyunlar oynadım bir sıkıntı yoktu ama Discord da ses patlamaları mevcut. Bir bu sorun kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı