Realtek ses sürücüsü bilgi alma

Stalkerlp

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba,

Recep bey sürekli güncel sürücüleri ekliyor ama benim merak ettiğim sorularım var eminim birçok kişi de merak ediyordur?

1-
Realtek sürücüsü neden kendi sitesinden düzgün bir biçimde indirilemiyor?
2- eskiden tek sürücü vardı hadi bulup indiriyorduk. Şimdi uad ve hda var biri 500 MB diğeri 50 MB civarı. Uad dedikleri universal Windows 10 destekli sürücüler eski.
Sistemlerde yok hda ise daha eski sürücüler. Windows 10 sahibi biri 2'sini de yükleyebiliyor peki bunların farkı yok mu? Hiç ses kalitesi etkisi yok mu? 500 MB farkı nedir?
3- asıl bir başka sorun her yerde unofficial sürücüler var kim yapıyor bu sürücüleri? Tamam Realtek sürücü çıkarmıyor ise bu adamlar neyi güncelliyorlar? Yapan kişilere nasıl güvenebiliriz? Mesela 9071.1 yüklüyorsun ama sürüm sende farklı gözüküyor?
4- Realtek bu işe bir çözüm bulamaz mı official sayfasında kendi yaptığı son sürücüyü eklese bu kadar insan bulmaca çözmeden çağ dışı yükleme yöntemleri kullanmasa? Bu çok mu zor? Kendi sitesinde yıllar öncesinin sürücüleri çıkıyor.

Gerçekten çok merak ediyorum Android telefonlarda yaptığımız program güncellemesi gibi sürekli sürücü çıkıyor unofficial bu adamlar neyi düzeltiyorlar? Ya da neyi değiştiriyorlar? Ses kalitesi farkı anlamıyorum şahsen.

Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
@Recep Baltaş Recep bey size Realtek güncellemeleri bölümünde konu açın diye yazmıştınız bende açtım konuyu pek ilgi görmedi ama ben bu soruların cevabını çok merak ediyorum. En azından nedenleri biraz detaylı olarak merak ediyorum. Eğer müsait olur cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı