Realtek SteelSeries Arctis 3 kulaklığı algılamıyor

benkif

Zeptopat
Daha fazla  
SteelSeries Arctis 3 aldım, 3.5 mm jak girişli bir kulaklık. 2018 sonrası alınan SteelSeries Arctis 3 kulaklıkları için realtek* High Definition Audio driver indirilmesi lazımmış. İndirdim fakat kurmaya çalıştığımda şöyle bir hata alıyorum. Nasıl çözebilirim?

1665154896201.png

Bunu sana kim söyledi bilmiyorum fakat öyle bir şey yok. Eğer anakartında Realtek bir ses kartı yoksa, Realtek Audio Driver kurmak anlamsız. Eğer varsa, anakartının kendi sayfasından audio driver indirmek daha mantıklı.

Bunu sana kim söyledi bilmiyorum fakat öyle bir şey yok. Eğer anakartında Realtek bir ses kartı yoksa, Realtek Audio driver kurmak anlamsız. Eğer varsa, anakartının kendi sayfasından Audio driver indirmek daha mantıklı.

Büyük ihtimal yok, e peki hangi driverı yükleyeceğim?

3.5mm bir kulaklık kullanıyorsun. Eğer jaka taktığında çalışıyorsa, çalıştırmak için drivera ihtiyacın yok demektir. Muhtemelen de çalışıyordur. Eğer kulaklığımın bir yazılımı olsun kafasında driver arıyorsan (ekolayzır falan için) Steel Series GG indirebilirsin. Sonar adı altında bir ekolayzır yazılımları var.

Yine de driver olması/olmaması ses kalitesini etkileyebilir (her zaman değil ama mümkün). Anakartını marka modeliyle Google'da arat. Destek sayfasından indirmelere git ses sürücüsünü indir.

3.5mm bir kulaklık kullanıyorsun. Eğer jaka taktığında çalışıyorsa, çalıştırmak için drivera ihtiyacın yok demektir. Muhtemelen de çalışıyordur. Eğer kulaklığımın bir yazılımı olsun kafasında driver arıyorsan (ekolayzır falan için) SteelSeries GG indirebilirsin. Sonar adı altında bir ekolayzır yazılımları var.

Yine de driver olması/olmaması ses kalitesini etkileyebilir (her zaman değil ama mümkün). Anakartını marka modeliyle Google'da arat. Destek sayfasından indirmelere git ses sürücüsünü indir.

Çalışıyor çalışmasına fakat ne 7.1 özelliği var ne ortam sesi. Sesi 250 TL'ye aldığım kulaklıktan çok daha az şu anda, mikrofondan ses gelmiyor denecek kadar az.

Çalışıyor çalışmasına fakat ne 7.1 özelliği var ne ortam sesi. Sesi 250 TL'ye aldığım kulaklıktan çok daha az şu anda, mikrofondan ses gelmiyor denecek kadar az.
Dediğim gibi ses kalitesini driver etkileyebilir o yüzden anakartını marka modeliyle Google'da arat. Ek olarak eğer kaliteli bir anakartın yoksa ek ses kartı olmadan 3.5mm jak ile bağlanan kulaklıkların ses kalitesi ve ses seviyesi çok yavan oluyor.

Dediğim gibi ses kalitesini driver etkileyebilir o yüzden anakartını marka modeliyle Google'da arat. Ek olarak eğer kaliteli bir anakartın yoksa ek ses kartı olmadan 3.5mm jak ile bağlanan kulaklıkların ses kalitesi ve ses seviyesi çok yavan oluyor.

Evet pek kaliteli denmez. USB'den Jak'a döndürücü kullansam düzelir mi sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı