Realtek sürücüsü

SeviLmeyen

Centipat
Herkese iyi günler, iyi çalışmalar dilerim.
  • İşlemci: AMD FX 8320 Eight-Core Processor
  • Anakart: Gigabyte 990FXA-UD3 rev 4.0
  • RAM: G.Skill DDR3 1866 MHz. 4x2 (8)
  • Ekran kartı: Sapphire R9 280X Vapor 3 GB 384 Bit
Kasanın ön tarafındaki girişlerde ses çalışmıyor Realtek indiremedim.

Bu sistemin driverlerini doğru olarak linkleyip bana desktek olabilecek var mı?
Sabahtan beri beynim döndü yanlış yüklemekten. Sizlerden yardım bekliyorum. Hayırlı akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Slimdriver,Driver Booster gibi uygulamalarla güncelleyebilirsin kasanın arkası çalışıyor önü çalışmıyorsa kasadan anakarta bağlanan kabloları kontrol et takılmamış olabilir.

Nasıl yanlış indiriyorsunuz ki? Mesela anakartınızın orijinal sitesine girince zaten "driver" ya da "sürücü" adlı bir sekme vardır. Orada en güncel sürücüler vardır, Realtek de dahil. Hatta sizin için anakartın sitesini atayım. GA-990FXA-UD3 (Rev. 4.0) | Anakart | GIGABYTE İşletim sisteminizi seçin ve sürücüler zaten altta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek için donanım kimliklerini gönderin. Ayrıca güç gelmiyor olabilir problemin için kabloları kontrol et.
Öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Şimdi pek anlamasam da kaç tane realtek ile ilgili şey indirdim bilgisayara lakin şu kontrol panelini açamadım. Kontrol panelinden ön tarafları aktifleştirebiliyormuşuz diye duydum. Sanırım şimdide Realtek Mealtek yok bilgisayarda. Ayrıca format atıldı bilgisayara ondan sonra ön panel devre dışı kaldı format öncesi çalışıyordu.
Sanırım Donanım kimliği de bu oluyor;

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0889&SUBSYS_1458A132&REV_1000

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0889&SUBSYS_1458A132
Öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum.
Bu mesajı dün akşam yazmadan önce sanırım Rev 3.0 olarak indirip kurdum. O yüzden sıkıntı olmuş olabilir mi? Şimdi sizin yazdığınız link üzerinden işletim sistemine uygun olanların hepsini indirip kurmaya başlıyorum bakalım.
Slimdriver,Driver Booster gibi uygulamalarla güncelleyebilirsin kasanın arkası çalışıyor önü çalışmıyorsa kasadan anakarta bağlanan kabloları kontrol et takılmamış olabilir.

Öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
O tarz uygulamaları sağlıklı bulmuyorlar. Eksik, yanlış ya da güncel olmayan sürümler indirebiliyormuş diye duyumlar aldım. Bilemiyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    7,6 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı