Reboot and Select Proper Boot Device hatası

cagrikoc

Centipat
Bilgisayarım bir anda kapandı, mavi ekran verdi. Denenmesi gereken standart şeyleri denedim, olmadı. Daha sonra sistemin kurulu olduğu diski çıkardım, başka PC'ye takmak için o sırada bilgisayarı tekrar açtım. Recovery ekran tekrar geldi, anladım ki diski sistemin kurulu olmadığı yerel disk D'den başlatmış. Bu sefer D'yi çıkarıp tek başına sistemin kurulu olduğu harddiski taktım. Sanki içinde hiç işletim sistemi yok gibi açılıyor. Bu arada SSD diskim. Sorun ne yanmış falan olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 2EC4DE60-7690-4E2C-8DE7-6D38A07C465D.jpeg
    2EC4DE60-7690-4E2C-8DE7-6D38A07C465D.jpeg
    136,5 KB · Görüntüleme: 29
  • 4577F250-FDDC-44F9-858E-7CEFF9CD2EE9.jpeg
    4577F250-FDDC-44F9-858E-7CEFF9CD2EE9.jpeg
    82,9 KB · Görüntüleme: 26
  • BD1E0465-8B5F-40B1-968F-A7B6EE868890.jpeg
    BD1E0465-8B5F-40B1-968F-A7B6EE868890.jpeg
    74,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım bir anda kapandı, mavi ekran verdi. Denenmesi gereken standart şeyleri denedim, olmadı. Daha sonra sistemin kurulu olduğu diski çıkardım, başka PC'ye takmak için o sırada bilgisayarı tekrar açtım. Recovery ekran tekrar geldi, anladım ki diski sistemin kurulu olmadığı yerel disk D'den başlatmış. Bu sefer D'yi çıkarıp tek başına sistemin kurulu olduğu harddiski taktım. Sanki içinde hiç işletim sistemi yok gibi açılıyor. Bu arada SSD diskim. Sorun ne yanmış falan olabilir mi?
Bu hatayı sisteminizde işletim sistemi olmadığı zaman alırsınız. Sanırım SSD'nizde bir sorun var. SSD kablolamasını doğru yaptığınıza emin misiniz acaba?

SSD büyük ihtimalle sorunlu bir model yani donanımsal olarak arızalandı.

Yine de elektrik kesik iken anakarttaki başka bir Sata girişine bağlayın, Sata güç girişlerini de iyice kontrol edin BIOS pilini çıkartın. 5 dakika bekleyip geri takın. Sonra PC yi açıp BIOS;'dan tekrar ayarları sıfırlayın çözülürse böyle çözülür.

Boot menüsüne girip Windows kurulu olan diski seçmeniz gerekiyor.
Denedim durum aynı :/
2. Fotoğrafta diskin güç bağlantısı yapılmamış. Yapıldığından eminseniz başka port ve kablo ile deneyin
Bunu deneyeceğim tekrar kurtarmak için dosyaları
Bu hatayı sisteminizde işletim sistemi olmadığı zaman alırsınız. Sanırım SSD'nizde bir sorun var. SSD kablolamasını doğru yaptığınıza emin misiniz acaba
Başta Satayı takmayı unutmuşum fakat durum değişmedi. Bios da görünüyor odan direkt girip başlattım aynı
SSD büyük ihtimalle sorunlu bir model yani donanımsal olarak arızalandı.

Yine de elektrik kesik iken anakarttaki başka bir Sata girişine bağlayın, Sata güç girişlerini de iyice kontrol edin BIOS pilini çıkartın. 5 dakika bekleyip geri takın. Sonra PC yi açıp BIOS;'dan tekrar ayarları sıfırlayın çözülürse böyle çözülür.
Bunları deneyeceğim 2 ayrı pc ye bağlayıp denedim ama bi Ümit

Yeni konular

Geri
Yukarı