"Reboot and select proper boot device" hatası

cryin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar dün PC'yi açtığım zaman bu hatayla karşılaştım BIOS'a girip boot ayarlarına baktım sıkıntı yoktu olması gerektiği gibiydi. Daha sonra format atmaya çalışayım dedim fakat BIOS da da format ekranında da 250 GB olan HP M.2 SSD 1 GB boyutta gözüküyor bunun sebebi ve çözümü nedir arkadaşlar bulamadım hiçbir kaynaktan? Teşekkür ederim.

Bilgisayar Windows kurulu bir depolama aygıtı bulamadığında bu hatayı verir. HDD veya SSD okunamadığı durumlarda olur. Bu gibi durumlarda benim uyguladığım ve şimdilik başarılı görünen adımları sizinle paylaşayım. Yeniden başlatmak. Yeniden başlatma işe yaramazsa bilgisayarı kapattıktan sonra fişini çekip yarım saat beklemek. Bu genellikle işe yarasa da işe yaramadığı durumlar da olabiliyor. Fişten çıkarıp beklemek fayda etmediğinde başlangıç onarma, o da işe yaramazsa format.

Bilgisayar Windows kurulu bir depolama aygıtı bulamadığında bu hatayı verir. HDD veya SSD okunamadığı durumlarda olur. Bu gibi durumlarda benim uyguladığım ve şimdilik başarılı görünen adımları sizinle paylaşayım. Yeniden başlatmak. Yeniden başlatma işe yaramazsa bilgisayarı kapattıktan sonra fişini çekip yarım saat beklemek. Bu genellikle işe yarasa da işe yaramadığı durumlar da olabiliyor. Fişten çıkarıp beklemek fayda etmediğinde başlangıç onarma, o da işe yaramazsa format.

Dünden beri bu hatayı alıyorum. Format atamıyorum çünkü sistem SSD'yi 1GB olarak görüyor. Keza başlangıç onarmaya da giremiyorum.

Format atma ekranında 1 GB gözüküyor diyor.
Ürün daha 2 haftalık, toplasam 5 kere açmışımdır bilgisayarı, evin ikinci bilgisayarıydı.

BIOS sıfırla eğer olmazsa SATA kablolarını değiştir. Eğer yine aynıysa disk ölmüştür. İyi günler...

SSD'niz adaya veda etmiş olabilir mi?

Format atma ekranında 1 GB gözüküyor diyor.

BIOS sıfırla eğer olmazsa SATA kablolarını değiştir. Eğer yine aynıysa disk ölmüştür. İyi günler...

Hocam M.2 SSD dolayısıyla kablo yok. Şu an diğer PC'ye taktım sorunsuzca gözüküyor disk boyutu vs. yani anlayacağınız diskte problem yok gibi duruyor.
Crystal disk info
Adsız.png

Geri
Yukarı