Çözüldü Reboot and Select Proper Boot Device hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lavolpe irl

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, 240 GB'lık bir SSD ve 500 GB'lık bir hard diskim var, bugün bir anda PC dondu. Reset attigimda bu ekranla karsilastim. BIOS'tan ayarlarimi sifirladim yine devam etti. Ben de BIOS pilini cikartarak reset attim, SATA kablosunu degistirdim, anakart uzerinde farkli portlara taktim.
Sorun su;
BIOS'a girip boot da Satafirm S11'i seciyorum (baska bir secenek yok zaten HDD'yi cikardim) ve yine de bunu gosteriyor bana. Acaba HDD yandi mi? Yardimci olabilirseniz memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot Manager gözüküyor mu? UEFI sistemlerde Boot Manager ilk sırada olması gerekir. Disk falan değil. Yoksa Boot olmaz.

Selamlar, ban yediğim için dönemedim. Sorun SSD kaynaklı. SSD'ye format atmaya çalıştığımda kabul etmediğini fark ettim. HDD'ye sorunsuz bir şekilde Windows kurduktan sonra diski kontrol ettiğimde diski görse de üstünde hiçbir etkinlik yapamadim. İncehesap'la konuştum garantiye yollayacağım. Şu an HDD üzerinden sorunsuz kullanabiliyorum. Çözüldü.

Geri
Yukarı