"reboot and select proper boot" hatası

arifakgun

Hectopat
Daha fazla  
Değerli Forum Dostları, Başım büyük belada.
Casper markalı bir notebook kullanmaktayım, dün gece format için BIOS menüye girmeye çalıştım amacım BIOS ayarlarını değiştirip Windows yüklemeti. BIOS ayarlarını yaptım F10 save yaptıktan sonra sürekli "reboot and select proper boot" hatası almaya başladım ve hiç bir şekilde BIOS'a tekrar giremedim tüm f tuşları delete esc fn + f tuşları hiç bir şekilde açılmadı araştırma yaparken bir forumda BIOS pilini çıkartıp takmanın BIOS'u resetleyeceğini anlatan bir yazı okudum ve yaptım çok dikkatli bir şekilde. Sonrasında tüm parçaları yerine taktım ve ne oldu dersiniz PC açılıyor fakat ekran gelmiyor, harici mönitöre bağladım tüm parçaları söküp denemedim RAM'leri takıp denedim RAM'leri söktüm sadece HDD kaldı öyle denedim yok olmuyor gelmedi ekran bir türlü lütfen yardım edin. BIOS pilini sökerken hiç bir metal ürün kullanmadım bil ve adaptör takılı değildi.

BIOS ekraninin dahi gelmemesi kotu bir durum. Bir suru sey yanlis gidiyor olabilir. Bence servise ver laptopu. Acilista herhangi bir bip sesi geliyor mu?

Ekran aydinlatmasi calisiyor mu? ( Yani ekran siyah dahi olsa, monitor calisiyor ve siyah mi goruntu veriyor yoksa monitore hic mi guc gitmiyor, belki acip kapatirken laptopu o ince monitor data kablosuna zarar verdin farkinda olmadan _

BIOS ekraninin dahi gelmemesi kotu bir durum. Bir suru sey yanlis gidiyor olabilir. Bence servise ver laptopu. Acilista herhangi bir bip sesi geliyor mu?

Ekran aydinlatmasi calisiyor mu? ( Yani ekran siyah dahi olsa, monitor calisiyor ve siyah mi goruntu veriyor yoksa monitore hic mi guc gitmiyor, belki acip kapatirken laptopu o ince monitor data kablosuna zarar verdin farkinda olmadan _
Ekrana güç geliyor, power a bastığımda ekran rek değiştiriyor
Hdd sıkıntısı olmalı windowsu doğru kurduğuna emin misin? Biostan başlatma için hdd'yi seçmemiş olma ihtimali de var.
HDD vb. Hiçbir cihazı göremiyorum yani Windows yüklemesi başlatamadan böyle bir hata ile karşılaştım.

Batarya ve fişi çıkarıp 10dk bekle, sonra toplayıp tekrar açmayı dene, ekran gelmezse BIOS piliyle uğraşırken çıkan, ezilen kablo vs. var mı diye kontrol et, ekran kablosuna bilhassa önem göster.

Açılırsa sonrasına bakarız.

ÇÖZÜLDÜ....
Sorun hallettim arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.

Bilgisayarımdan tüm ram, hdd, wifi kart ve bios pilini çıkartıp sabaha kadar bekledim sonra sabah birleştirip batarya takmadan ofise geldim şarj kablosunu takıp işte püf nokta 😅 besmele çekip power tuşuna bastım ve açıldı çök şükür daha ağır bir sorun ile karşılaşmadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı