Recep Baltaş neden ampere beklemedi?

Artorias74

Kilopat
Makaleler
11
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda Recep Baltaş i7-5960X ve Vega 56 ekran kartlı sistemini, RTX 2070 Super ekran kartıyla değiştirmiş, fakat kafama takılan şey neden daha ucuz ve 2080 Ti'dan birazcık daha güçlü olan ampere ekran kartlarının çıkışını beklememiş? RTX 3070, 2070 Super'dan birazcık daha ucuz olacakken hem de? Monitörü 1080P işlemcisi i7-5960X diye darboğaz yaratır diyenler olabilir de, ama i7-5960X boru da değil yani, koskocaman zamanın en iyilerinden 8C/16T bir canavar. Nereden baksan en az Ryzen 7 2700 vardır, ufak bir OC ile sıkıntı kalacağını da zannetmiyorum, hadi darboğaz yaptı diyelim 3070 daha mantıklı bir yatırım olmaz mıydı? Çünkü sonuçta her zaman bir sonraki nesile geçiş yapılabilir, AMD 4000 serisi özellikle o kadar pahalı olacağını düşünmüyorum da.
Recep Ekran Kartını RTX 2070 Super İle Güncelliyor - Technopat bu makaleyi yazan arkadaş national geographic belgeseli gibi anlatmış olayı da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün Amazon.com.tr'de 4500 TL'ye satıldı RTX 2070 Super. (Gerçi bu model değildi, MSI Trio satıldı.) Bilmiyorum o şekilde mi aldı ama RTX 3070 pahalı olacak. 6k gibi gözüküyor. Uygun fiyata bulmuşsa almıştır, gayet de yeterli.

Belki eski bir videodur? Stok video falan olabilir?

NOT: Videoyu izlemedim.

Hayır değil, canlı yayınlardan birisinde ben de geçen günlerde ekran kartımı güncelledim, yakın zamanda videosu gelecek şeklinde bir söz söylemişti. 2070S halen taş gibi bir kart beklese de beklemese de :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle ihtiyaçlarını çok rahat karşıladığı için. İşi zaten bu her şekilde kartın performansını görecek. Dikkat edersen kişisel bilgisayarında 5. nesil bir işlemci var.

Screenshot from 2020-09-09 16-09-29.png

Geri
Yukarı