Recep Baltaş neden Sapphire'dan nefret ediyor?

Teknoloji şans işi bir ürün ne kadar çok kullanılıyorsa şans oranı o derece azalır. Sapphire AMD'nin ana tedarikçilerinden biridir. Asus, MSI, Gigabyte gibi hem AMD hem Nvidia'ya kart çıkaran diğer markalara göre fiyatı daha cazip olduğundan AMD tarafında çok sayıda satış yapıyor. Haliyle de arıza oranı saydığım markalardan daha sık çıkıyor. Sapphire geçmiş yıllardan bu yana AMD ile paralel çok gelişme kaydetti. Bazı ön yargıların kırılması da kolay olmuyor haliyle.

Eskiden kalma ön yargı ve sponsorlukların ve Asus geçmişinin etkisiyle yeterince objektif yorum yapamama durumu. Kimse yanlış anlamasın Technopat bence Türkiye'deki en sağlam kaynak amcak bu tür şeylerde ben yabancı büyük kanal ve forumları referans almayı tercih ederim. Neden diye sorarsanız bakınız aylık sistem tavsiyeleri. Sistemimi aldığım ayda benim bütçemde 3600 ve 5600XT koymuşlardı, ben 3600X ve 5700XT aldım. Şimdi diyeceksiniz markasız aldın, ekran kartım XFX Thicc, kasam Sharkoon, güç kaynağım FSP, M.2 ve RAM Adata, SATA'lar WD, anakartım ATX ve MSI B450-A Pro Max.

Geri
Yukarı