Recep Baltaş'a sormak istediğim sorularım

Benim merak ettiğim başka bir şey var. Technopat nedir? Bir şirket midir? Ne iş yapar? Bu adamlar evine nasıl ekmek götürüyor? Tek amacı inceleme yapıp forumda insanlara yardım etmek midir? Yani resmi olarak Technopat ne işle uğraşıyor?

Technopat'ın sadece Youtube videoları ve web sitesindeki reklamlarla kazanç elde edeceğini zannetmiyorum. Hiçbir teknoloji sitesinin de böyle kazanacağını düşünmüyorum. :)

Bu arada alttan alttan boş mesajlar vermeye gerek yok. @Hardware_Lover

Siteye gelen reklamlar veya Youtube tıklanmaları filan bence şirketi büyütme adına. Recep Baltaş, Ali Güngör filan başka işleri vardır diye düşünüyorum. Zaten test için gelen cihazlar ücretsiz test amacıyla yollanıyor. Geri iadesi de yapılıyor sanırım.

Bildiğim kadarıyla sorularınızı cevaplamak istiyorum.
Technopat bir yayındır. Daha spesifik olmak gerekirse bir dergidir. Bu sayede çeşitli fuarlara gidildiğinde basın için özel kart alınma hakkına sahip olunuyor ve fuara öncelikli giriş hakkına sahip olunuyor.
Gelir olarak reklamları gösterebiliriz. Youtube ve technopat.net üzerindeki reklamlardan gelirleri var. Bazen de şirketler bu tarz kuruluşlardan özel inceleme veya çeşitli sponsorluklar isteyebiliyor. Bu olay Türkiye'de henüz pek yaygın olmasa bile bu tarz bir yaklaşımda bulunmanın yanlış olmadığını düşünüyorum.
Bir de hata ile ilgili olan soruyu cevaplamak isterim. Bir işte uzmanlaşmak için hata yapmanız şart. Hata yapmadan öğrenemezsiniz. Recep Baltaş'ın bir kere yaptığını bildiğim hatası var. Bir sistem toplama rehberinde CPU'nun üzerindeki yazılar ile anakartın üzerindekiler aynı yönde olduğunda CPU sokete uyar, demişti. Videonun sonunda düzeltti.

Bu arada bir ekleme yapmak istiyorum. Özel inceleme diyerek inceleme yapılan ürünlerden bir ücret alındığını söylemek istemedim. Bazı şirketler normal incelemenin yanında farklı videolar da çekilmesini istiyorlar. Bunu kast ettim.
Technopat.net anasayfasında farklı markalar için de bölümler oluyor. Bu da sponsorlu içeriğe giriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı