Recep Baltaş'ın forumda farklı YouTube'da farklı olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bazen insanlar da illallah edebiliyor, Minecraft ekran kartını bozar mı nedir yahu? Böyle saçma sorularda sinirlenmemek elde değil. Ve hala öyle yardımsever emin olun, yardım etmese 80 bin küsür mesajı olmazdı. Gerçekten de Sosyal'de türlü türlü insanlar var, delirmemek elde değil.
Bunu söyleyen kişi zaten bilgisayarı oyun amaçlı kullanıyordur ve donanımlardan pek anlamıyordur. Düzgünce anlatıp ardından uyarabilir ve konu da burada bitmiş olur. Bu arada ben sadece bir örnek verdim.

Bunu söyleyen kişi zaten bilgisayarı oyun amaçlı kullanıyordur ve donanımlardan pek anlamıyordur. Düzgünce anlatıp ardından uyarabilir ve konu da burada bitmiş olur. Bu arada ben sadece bir örnek verdim.
Orada haklısın fakat, her insan sakinliğini her zaman koruyamıyor, günde buraya gelen bin bir türlü saçma mesajlar var. Gereksiz yere haha atan mı dersin, yanlış bilgilendirme yapan mı dersin, sistemi hakkında soru sorup sistemini yazmayan mı dersin, türlü türlü insanlar var. O ara insan bazen sakinliğini koruyamıyor. Ara sıra oluyor böyle şeyler.

Ben kendisini çok severim. Arada sert olacak. Hayata daha atılmamışsınız sanırım. Yumuşacık olursanız ezilir geçilirsiniz.
Adama küfür ediyorlar forumda. Kötü şeyler söylüyor ne desin? 'Arkadaşlar öyle demeyin bakın işlemcideki üçgen anakarttaki üçgene uyuyor' mu desin?
Bence sert falan da konuşmuyor. Kaba da değil. Kendisi ne zaman nasıl konuşulacağını hepimizden iyi biliyor. Yağ falan da çekmiyorum. Gerçekleri söyledim. İyi forumlar.

Düşünsenize yıllardır karşılıksız bir yardımda bulunuyorsunuz ve tüm o yaptığınız bilgilendirmelere rağmen gel görelim ki oyunun ekran kartını bozabileceği söyleniyor. Daha niceleri var burada. Ek olarak herkesin sıkıldığı ve son noktasına gelip patladığı yerler olabiliyor değil mi? Yeri gelir ben de kötü bir günümde olurum ve çevreme de bu olumsuzluğu yansıtabilirim. Belki de o gördüğünüz mesajı yazdığı gün öyle bir günüydü, olamaz mı?

Yani kendisini az çok gördüm ve biraz da olsa Recep Hoca'yı tanıma fırsatı buldum yazdığı mesajları gördükçe. En sonunda şunun farkına vardım ki yıllar boyu yardım etmekle olmuyormuş, ara sıra hayata eğlence gerekiyormuş. Kendisi kadar olmasa da bir kısmı kadarını kendim de deneyimledim diyebilirim ve kesinlikle o eğlence herkese şart.

Umarım gün gelir kendisi ile reelde de görüşür ve buluşuruz. Birkaç soru da sizin gibi ben yöneltirim artık. Gerçekten tanışmayı istediğim bir abimdir kendisi. Umarım kendisi de bu konuyu görüp fikrinize katılıp katılmadığını ya da diğer fikirlere katılıp katılmadığını bildirir.

Ego önemli bir şey. İnsanı motive ediyor. Tadında olması gerek tabi. Mesela soldaki çözdüğüm soru sayısı beni motive eden bir şey. Bu yüzden hep daha fazla soru çözmek istyorum.

Bahsettiğiniz mesajlar daha çok eski mesajlarım. Eskiden çok daha sinirli biriydim. Artık o kadar sinirli değilim. Yine de bazen çileden çıkabiliyorum.

Hep bu örneği anlatırım, yeri gelmişken size de anlatayım. Bir arkadaşım var, adı Kaan. Sosyal'e de epey katkısı oldu. Ara sıra da giriyordur. Kaan bana dedi ki abi hep merak ederdim bu Recep Baltaş neden bu kadar sinirli, sanki herkes anasına sövüyor. Kaan moderatör oldu. Ona hem bizim hem de başka forumların teknik sorularını cevaplmasını söyledim. Kaan başladı soru cevaplamaya. Sorulardaki bilgi eksiliği ve kullanıcıların kendi sorularına olan aymazlığı Kaan'ı çileden çıkarmıştı. Kaan yaklaşık bir ay sonra tam bir Recep Baltaş kıvamına gelmişti.

Beni anlamak mı istiyorsunuz, 70.000 mesaj atın. 70.000 mesajın sonunda sabrınızı koruyabilirseniz sizi tebrik ederim. Ha bu benim bazı kullanıcılara karşı olan tavrımı haklı çıkarır mı? Hayır.

Bu arada aynı tavrı YouTube'da bir karaktere önüştürüp video yapma fikrim de vardı ama kanalın mevcut konseptine uymayacağını düşünüp vazgeçtik. Bu sene (2021 demek istedim) yaparız belki, farklı bir alt kanalda.

Son düzenleme:
Ben kendisini çok severim. Arada sert olacak. Hayata daha atılmamışsınız sanırım. Yumuşacık olursanız ezilir geçilirsiniz.
Adama küfür ediyorlar forumda. Kötü şeyler söylüyor ne desin? 'Arkadaşlar öyle demeyin bakın işlemcideki üçgen anakarttaki üçgene uyuyor' mu desin?
Bence sert falan da konuşmuyor. Kaba da değil. Kendisi ne zaman nasıl konuşulacağını hepimizden iyi biliyor. Yağ falan da çekmiyorum. Gerçekleri söyledim. İyi forumlar.
Abi yalnız konu Recep abiye küfür eden prokaryot canlılar değil. Donanım konusunda son derece cahil kimseler.

Hoş adam bazı durumlarda tepkisini göstermesi gayet normal ancak anormal bir kafa bunu anormal görebilir. Bir sorun yok saygı değer bir hocamızdır kendisi. Forumu sayesinde bilgileniyoruz sağ olsun.

Ego önemli bir şey. İnsanı motive ediyor. Tadında olması gerek tabi. Mesela soldaki çözdüğüm soru sayısı beni motive eden bir şey. Bu yüzden hep daha fazla soru çözmek istyorum.

Bahsettiğiniz mesajlar daha çok eski mesajlarım. Eskiden çok daha sinirli biriydim. Artık o kadar sinirli değilim. Yine de bazen çileden çıkabiliyorum.

Hep bu örneği anlatırım, yeri gelmişken size de anlatayım. Bir arkadaşım var, adı Kaan. Sosyal'de de epey katkısı oldu. Ara sıra da giriyordur. Kaan bana dedi ki abi hep merak ederdim bu Recep Baltaş neden bu kadar sinirli, sanki herkes anasına sövüyor. Kaan moderatör oldu. Ona hem bizim hem de başka forumların teknik sorularını cevaplmasını söyledim. Kaan başladı soru cevaplamaya. Sorulardaki bilgi eksiliği ve kullanıcıların kendi sorularına olan aymazlığı Kaan'ı çileden çıkarmıştı. Kaan yaklaşık bir ay sonra tam bir Recep Baltaş kıvamına gelmişti.

Beni anlamak mı istiyorsunuz, 70.000 mesaj atın. 70.000 mesajın sonunda sabrınızı koruyabilirseniz sizi tebrik ederim. Ha bu benim bazı kullanıcılara karşı olan tavrımı haklı çıkarır mı? Hayır.

Bu arada aynı tavrı YouTube'da bir karaktere önüştürüp video da yapma fikrim vardı ama kanaıl mevcut konseptine uymayacağını düşünüp vazgeçtik. Bu sene yaparız belki, farklı bir alt kanalda.
Cevap verdiğiniz ve kendinizi çok güzel açıkladığınız için teşekkür ederim. 70.000 mesaj sonra yeniden buraya durumumu yazacağım :) . Bakalım ben ne zaman delireceğim.

Bu arada aynı tavrı YouTube'da bir karaktere dönüştürüp video da yapma fikrim vardı ama kanalın mevcut konseptine uymayacağını düşünüp vazgeçtik. Bu sene yaparız belki, farklı bir alt kanalda.
Aslında fikir güzel hocam, umarım istediğiniz gibi olur da istediğiniz başarıya o kanalda da ulaşırsınız. Başarılarınızın devamını dilerim. Takipteyiz. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı