Recep Beyin Dikkatine !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Değerli forum üyelerinin dikkatine :) Konu da duygu ve düşünceler yeterince dile getirilmiştir. Artık iş hakaret ve tartışma boyutuna varıyor ki varmadan konuyu kilitleyelim. İyi akşamlar, iyi forumlar.

Kaan Arslan benim en sevdiğim arkadaşlarımdan biri oldu. O da benim bir hayranımdı. Kaan ile muhabbetiğimiz epey ilerledi YGS'ye hazırlanana kadar birlikte çalışma fırsatı da bulduk. Yakında tekrar çalışma fırsatı bulacağız ama şimdilik o sınavlara hazırlanıyor. Kaan ile çalışırken ona zor bir görev verdim. Görevi, insanların teknolojik sorularını alıp foruma taşıması ve buna bilgisi dahilinde cevap vermesi idi. Kaan bu göreve başladığında bana şöyle dedi "abi hep merak ederdim bu adamın [bu ben oluyorum, Recep Baltaş] anasına mı küfrediyolar, niye bu kadar sinirli". "Ama abi biraz insanlarla uğraştıktan sonra sana hak verdim".

Evet, videolardaki RB ile forumdaki RB çok farklı kişiliklere sahip. Kolay bir çocukluk geçirmedim. Sinirli bir kişi oldum. Kalbinizi kırdıysam özür dilerim ama benim yerimde olmadan neden kızdığımı bilemezsiniz. Daha önce de dediğim gibi özellikle de cehalet söz konusu olduğunda sinirlerim zıplıyor.

Bu arada arkadaşın rencide olduğu mesaj da bu imiş:

Kafana göre ayar yaparsan olacağı budur. O ayarların oyun içinden yapılması gerek.

Sen buna kızdıysan ohooooo.... İşimiz var seninle :)

Recep ağabey haklı. Bende kolay bir çocukluk geçiriyor değilim ailevi sıkıntılar insanı çok değiştirebilir ve Allah aşkına sen buna mı kızdın :mad:

Olay yatıştırıldığına göre konuyu kilitliyorum.

Peki, olaya objektif yaklaşalım. Technopat gibi hızla büyüyen bir teknoloji sitesine girdiğini varsayalım. (Ki o ofisteki herkesin ortaya koyduklarını, çalışma tempolarını ve gerçekleştirdikleri ilkleri saymıyorum bile.) Konunu açtın, hemen alıntı yapalım:

Öncelikle sistemimi yazayım:

• amdfx8150
  • zotacgtx770
  • 16 gb ram corsair
  • 2 tb hdd wd
  • full tower 942 bir kasa
  • 600 wat güç kaynağı

Ekran kartını bir kaç gün önce aldım. Oyunlarda ani fps düşüklüğü yaşıyorum. Vede takılmalar kasmalar yaşıyorum. Power'ın yetmediğinden mi acaba?

2. sorum ise ASUS 21.5" VS228D bir monitör aldım. 3 gün önce oyunlarda olsun video izlerken olsun arka planda titreme oluyor nedeni nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Herhangi bir bilgisayar forumunda yukarıdaki verdiğin bilgilerle açtığın konunun akıbeti ne olur biliyor musun? Söyleyeyim, konunu yüzlerce kişi görüntüler fakat hiç kimse cevap vermez. Çünkü yukarıda eksik o kadar bilgi var ki, insanların bu mantıkta bir kullanıcıya harcayacak vakti yok. Fark ettiysen insanlar dedim, normal kullanıcı kitlesinden bahsediyorum.

Fakat senin konunda tek tek ağzından bilgiler alınıyor, vermen gereken ama vermediğin o kritik bilgiler sisteminle ilgili... Üstüne ekran kartı ve monitör arasında kullandığın kabloya kadar iniliyor... Hatta ofiste olsan bizimkiler elinden tutup BIOS'unu bile güncelleyecekler. Ha! Sorun ney biliyor musun ? İşte tam bu noktada sana yardım eden o kişi normal kullanıcı kitlesi değil. 20.000 mesajlı, 500 blog girdisi olan ve sitenin gelişebilmesi için çoğu zaman uykusundan feragat eden, sizin tabirinizle bir ''Admin'' yardım ediyor...

Ayrıca bu insanın attığı mesajlar 20.000 ile de sınırlı değil. Binlerce E-Mail'i de ayriyeten bireysel olarak cevaplıyor. Düşünsene her gün yüzlerce kişi Nvidia Control Panel'dan vsync açtığı için donanımsal bir problemi olduğunu sanıyor. Aynı senin gibi... Sen ise sürekli aynı cevabı veriyor ve aynı şeyleri duyuyorsun. Fakat buna rağmen devam ediyorsun işine.

Hepimizin bir dayanma sınırı var. Eğer empati kurmaya çalışırsan, sana gösterilen bireysel ilginin yanında ''Kafana göre kurcalarsan olacağı o!'' cümlesi o kadar masum ve hazmedilebilir kalıyor ki...

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bende bir forum' da yöneticilik yapıyorum. Burda Recep Bey'in Yada diğer yonetici arkadaşların tavrını agresiflik Yada kendini beğenmişlik gibi algılamayın.
100 bin'i aşkın bi üye ve günlük 3000 online üyesi olan bir forum'da adminlik yapıyorum ve günde yüzlerce çeşit insanlarla karşılaşıyorum. Insanlarla uğraşmak ve memnun etmek gercekten zor.

Arkadaşlar bende bir forum' da yöneticilik yapıyorum. Burda Recep Bey'in Yada diğer yonetici arkadaşların tavrını agresiflik Yada kendini beğenmişlik gibi algılamayın.
100 bin'i aşkın bi üye ve günlük 3000 online üyesi olan bir forum'da adminlik yapıyorum ve günde yüzlerce çeşit insanlarla karşılaşıyorum. Insanlarla uğraşmak ve memnun etmek gercekten zor.

İşi yapamıyorsanız bırakın abi.

Recep abi benim konulara cevap vermiyor. Forumu bırakma sebebi...

Recep abi yazdığım cevabı açıklamış, büyüksün hocam... Allah sana kolaylık versin. sana gelince:

Buna mı alındın dostum, Recep abi bir ara bana da iyi laf atmıştı, hoş göreceksin, o senin için elini yoruyorsa...

Son düzenleyen: Moderatör:
O an ki sinirine denk gelmiştir. Yoksa Recep Bey eğer hakaret ediyorsa bilin ki o kişi hakketmiştir. Çoğunlukla zaten Recep Bey gelmeden biz kovuyoruz buralardan ama.. Tabi gözden kaçanlar da olmuyor değil ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı