Çözüldü Recyko pilin şarj cihazında bırakılması sorun yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Leowhans

Hectopat
Makaleler
3
Bu sekilde saklayayim diyorum. Pile zarar verir mi? Ayrıca konudan bagimsiz pil tam şarj oldugunda sabit yesil isik yaniyordu değil mi?
IMG_7947.jpeg

Çözüm
Bu sekilde saklayayim diyorum. Pile zarar verir mi? Ayrıca konudan bagimsiz pil tam şarj oldugunda sabit yesil isik yaniyordu değil mi?Eki Görüntüle 2018264

Bir zararı olmaz ve evet yeşil ışık yanar dolduğunda. Bildiğim kadarıyla ikili olarak şarj ediyor bu cihaz değil mi?

Dikkat etmeniz gereken şey tamamen boş olduğundan emin olmadığınız pilleri koymayın şarj cihazına. Yani ikili çift olarak koyduğunuz pillerden mesela biri tamamen boş diğeri yarımsa bu şekilde şarj etmek yarısı boş olan pile zarar verir.
Bu sekilde saklayayim diyorum. Pile zarar verir mi? Ayrıca konudan bagimsiz pil tam şarj oldugunda sabit yesil isik yaniyordu değil mi?Eki Görüntüle 2018264

Bir zararı olmaz ve evet yeşil ışık yanar dolduğunda. Bildiğim kadarıyla ikili olarak şarj ediyor bu cihaz değil mi?

Dikkat etmeniz gereken şey tamamen boş olduğundan emin olmadığınız pilleri koymayın şarj cihazına. Yani ikili çift olarak koyduğunuz pillerden mesela biri tamamen boş diğeri yarımsa bu şekilde şarj etmek yarısı boş olan pile zarar verir.

Çözüm
Onu duymamıstım hiç. Aynı oranda olmasına dıkkat edecegım, bılgı ıcın tesekkurler:)
İkili olayını bılmıyorum maalesef, kullanım kılavuzunda da gecmıyordu oyle bı' bilgi sanırsam.

Onu duymamıstım hiç. Aynı oranda olmasına dıkkat edecegım, bılgı ıcın tesekkurler:)

İkili olayını bılmıyorum maalesef, kullanım kılavuzunda da gecmıyordu oyle bı' bilgi sanırsam.

Kaç tane led ışık var hocam bu şarj cihazında bakabilir misiniz? 4 taneyse her pili ayrı ayrı şarj edebiliyor demektir. 2 led varsa çiftler halinde şarj etmek zorundasınız demektir.

Her iki pil boş değilse şöyle oluyor. Her iki pil tamamen dolana kadar enerji vermeye devam eder cihaz 2 pile beraber. Çünkü ikili çiftler halinde şarj eden cihazlarda tek pilin dolması bir şey ifade etmiyor her iki pil dolduktan sonra şarj işleminin tamamlandığına karar veriyor. Dolayısıyla şarja taktığınızda daha yüksek kapasitesi olan pil fazladan uzun süre enerjiye maruz kalıyor ve pilin toplam şarj ömrünün kısalmasına sebep oluyor.

Kaç tane led ışık var hocam bu şarj cihazında bakabilir misiniz? 4 taneyse her pili ayrı ayrı şarj edebiliyor demektir. 2 led varsa çiftler halinde şarj etmek zorundasınız demektir.
2’ymis.
O zaman iki tane sarj etmek istedigimde birini en sola digerini en saga taksam ayri ayri olur herhalde.

Dosya Ekleri

• IMG_7948.jpeg
    IMG_7948.jpeg
    102,3 KB · Görüntüleme: 11
2’ymis.
O zaman iki tane sarj etmek istedigimde birini en sola digerini en saga taksam ayri ayri olur herhalde.

Hayır hocam iki tane sola veya iki tane sağa takmak zorundasınız. Sağdaki ve soldaki ikililer birer devre oluşturuyor kendi içlerinde. Birini en sağa diğerini en sola takarsanız ebediyen şarj olmaz :D

Yani 3 kombinasyonda şarj edebilirsiniz pillerinizi.

2 sağda - sol boş
2 solda - sağ boş
2 sağda + 2 solda

Hayır hocam iki tane sola veya iki tane sağa takmak zorundasınız. Sağdaki ve soldaki ikililer birer devre oluşturuyor kendi içlerinde. Birini en sağa diğerini en sola takarsanız ebediyen şarj olmaz :D
hahah simdi anladim, tamam. Tesekkur ederim, cok yardimci oldunuz. İyi aksamlar dilerim:)

hahah simdi anladim, tamam. Tesekkurler ya. Cok yardimci oldunuz. İyi aksamlar dilerim:)

Rica ederim, bir de şarj olduktan sonra uzun süre prizde unutmamaya da dikkat edin. Yani prizden çıkardıktan sonra şarj cihazında saklayabilirsiniz ama prizde uzun süre kalmasın. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı