Red Dead Redempiton 2 için Türkçe Yama İhtimali Halen Var mı?

İşletim sistemi
Windows 10

JonTurk06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
3-5 Ay önce tüm oyuncu topluluguna sinir krizi geçirten Rockstar'ın RDR için Türkçe yamasını kaldırtması sonrasında, başka gruplar tarafından ya da Rockstar'ın kendisinin oyuna Türkçe yamayı getirmesi mümkün mü? Hadi Rockstar yapmadı diyelim başka gruplardamı yamayı çıkartmaya çalışmaz? Onlarca saatlik oyun, param var sistemimde yetiyor dil olmadıgı için oyunu satın bile alamadım nereye kadar gidecek böyle?

Pek yapacaklarını sanmıyorum. Zaten mahkemeyle ücretsiz olan diğer Rockstar oyunlarının Türkçe yamalarını'da piyasadan kaldırdılar. Rockstar denen ağa babası oturduğu yerden parayı 12'den vuruyor. Bundan sonra gram ilgilenmezler bile. Hem yamanın oyunu lekeleyebilme gibi sorunları var, süzgeçten geçmesi için ayrıca insan gücü harcamaları gerek. Kısacası not stonks.
Şirket az da olsa para kaybedecek ama az da olsa diyorum yani onlara göre hiç.

Şirket az da olsa para kaybedecek ama az da olsa diyorum yani onlara göre hiç.
Prensip meselesi hocam. Bir zamanlar cüncük kadar olan CD Project Red şuan türkiye için özel fiyatlandırmalar ve altyazı seçenekleri koyuyorlar ve farkındalar ki geri dönüşüm sağlam oluyor. Adamlar avrupa'nın en büyük şirketlerinden biri oldular. Hemde sadece 3 oyunla Ubisoft'u sağlam yere yapıştırdı. Eee ülkenin korsan durumuda var tabi eskiye nazaran azalmışta olsa. Rockstar denen arkadaş Hollywood'dan bile daha fazla masraf koyduğu için masaya bizim gibi ülkelere tolerans sağlamıyor.

Aslında suçun yarısı da bizde, gidip 50 tane mail atıp kendi yamamızı kendimiz şikayet edersek adamların bunu yapmasıda gayet normal. Bunu hangi firmanın oyununa yaparsanız yapın kendi oyunlarından para kazandığınız için yayınlamanızı yasaklarlar zaten. Ancak ücretsiz olanları kadırmamaları gerekirdi, sanırım Take Two olayı toptan çözmek istemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı