Red Dead Redemption 1'in PS4 portu ile gelen yenilikler

Rockstar kalite olarak düştü artık eminim. Ubisoft'tan bir farkı kalmadı. GTA 6'dan hiçbir şey beklemiyorum. GTA 5'in Miami'de geçen versiyonu olur herhalde.
GTA 6 dan çok umutluyum, kötü olmasına ihtimal veremiyorum.

Geçen konuda da söylemiştim, şimdi de deyineyim. Bari dokuları güncelleyip üstüne de Ray Tracing ekleselermiş, en azından bu fiyata satmak için bir nedenleri olurdu.

Geçen konuda da söylemiştim, şimdi de deyineyim. Bari dokuları güncelleyip üstüne de Ray Tracing ekleselermiş, en azından bu fiyata satmak için bir nedenleri olurdu.
Yok hocam, dokular hâla PS3 devrinden kalma. 1080p'ye veya PS5 adına konuşursak 4K'ya portlanmış olması bir anlam ifade etmemiş, konu anti- alising ve doku kalitesine gelince hâla PS3'den kalma. Oyuna göz gezdirmek için açtığım oynanış videoları ve canlı yayınlarda direkt ana menüden belli oluyor dandik dokular.

Rockstar, son 3 yıldır gözümde aşırı düştü ve eski değerini bana göre kaybetti. Önce Definitive Edition saçmalığı, sonra GTA+ zırvası, şimdi de RDR1'in PS3 versiyonunu olduğu gibi PS4 gibi eski bir platforma çıkarması ve üstüne üstlük 50 dolar istemesi. Şu saydığım şeyleri yapmadan sadece GTA Online'ı sömürerek GTA 6'ya kaynak çıkarsalar şirket imajı bu kadar zedelenmezdi. Bilemiyorum, umarım haklı çıkmam ama GTA 6'dan önceki oyunlarında gördüğümüz etkileyiciliği pek beklemiyorum.

Düzenleme: Kısacası Dan Houser'ın gidişinden sonraki Rockstar, eski Rockstar değil.

Oyuncular aşağıdaki gibi davrandığı sürece bu sektörde hiçbir şey değişmez, hiçbir şey iyi bir noktaya evrilmez. Oyun Playstation Store'un trendler listesinde 1.sırada yer alıyor söylenecek söz yok.

FUv4AeGWIAQV76Q.png

Oyuncular aşağıdaki gibi davrandığı sürece bu sektörde hiçbir şey değişmez, hiçbir şey iyi bir noktaya evrilmez. Oyun Playstation Store'un trendler listesinde 1.sırada yer alıyor söylenecek söz yok.

Ne güzel boykot ediyorlar öyle.

Bu arada oyuncular böyle olmaya devam ettiği sürece bunlar çok yaşanacak. GTA Trilogy Definitive Edition'a da o kadar sövdük sonuç ne oldu, oyun çıktığı gibi 10 milyon sattı.

Ne güzel boykot ediyorlar öyle.

Bu arada oyuncular böyle olmaya devam ettiği sürece bunlar çok yaşanacak. GTA Trilogy Definitive Edition'a da o kadar sövdük sonuç ne oldu, oyun çıktığı gibi 10 milyon sattı.

Gerçekten de 10 milyon sattı ya her gördüğümde gülüyorum.

Öncelikle üslubunuzun çok kötü olduğunu belirtmem lazım, seviyenizi düşürüyorsunuz.
Ayrıca bedavacılıkla bu konunun ne alakası var? Oyun düzgün çıksaydı, geliri yeten bizler tabii ki satın alırdık.
Arkadaşın sitem ettiği nokta, oyuncular hiçbir şey yapılmamış ya da üzerinde çok az değişim yapılmış yapımlara 50-60 dolar verilmesinden şikayetçi fakat oyun çıktığı gibi satın alıyorlar. Bunda bir çelişki yok mu? Tüketici, sahip olduğu potansiyel gücün farkında değil. Üretici, tüketicinin talebine göre karşılık vermelidir fakat böyle dalga geçer gibi ortaya çıkan yapımlar talep gördüğü ve çok sattığı müddetçe Rockstar Games bu yolda devam edecektir.
Sizi dolandırmaya çalışan esnafla bir alışveriş yapmamanız gerektiği gibi, sadece port işlemine 50 dolar isteyen ve sizi dolandıran firmalardan da oyun talep etmeyin. Talep ediliyorsa da GTA Trilogy'e veya RDR1'e 2023 yılında 50-60 dolar istenmesine de şikayet etmeyin. Sonuçta kimse kimseye zorla oyun aldırmıyor.

2 milyonun üzerinde kelimenin Türkçe çevrildiği oyun olan BG 3'e Larian Studios 60 dolar isterken, sadece port işlemiyle yeni konsollara gelmiş olan ve ayrıca Türkçe desteğine sahip olmayan RDR1'e, Rockstar Games 50 dolar istiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı