Çözüldü Red Dead Redemption 2 - 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

tuncnamdar

Femtopat
Daha fazla  
Epic Games'ten indirdiğim Red Dead Redemption, 0xc000007b hatası veriyor. Aynı şekilde RDR2'yi açmak için gereken Rockstar Games Launcher da aynı hatayı veriyor.
RDR2: Logfile.rar
Rockstar: Logfile2.rar
Technopat YouTube kanalındaki videonun adımlarını izlemeye çalıştım ama eksik olan dosya, verilen dosya veri tabanında bulunmuyor.

Çözüm
Aşağıdaki konumdan belirtilen DLL dosyalarını kaldırın.

C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll

C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll

Daha sonra Visual C++ 2015 paketini hem x86 hem de x64 olacak şekilde kurun. Kurulum esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden 2015 paketlerini onarın.

İki raporda da sorun aynı DLL dosyalarından dolayı kaynaklanıyor. Sorun çözülmezse sıfırdan yeni bir rapor oluşturun.
Aşağıdaki konumdan belirtilen DLL dosyalarını kaldırın.

C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll

C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll

Daha sonra Visual C++ 2015 paketini hem x86 hem de x64 olacak şekilde kurun. Kurulum esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden 2015 paketlerini onarın.

İki raporda da sorun aynı DLL dosyalarından dolayı kaynaklanıyor. Sorun çözülmezse sıfırdan yeni bir rapor oluşturun.

Çözüm
Sorun çözülü.
C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll ve C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll öğelerini sildim, ardından denetim masasından Visual C++ 2015 paketlerini onardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı