Çözüldü Red Dead Redemption 2 60 FPS olmasına rağmen kasma hissi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

6nowtk

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sorunum kısaca yukarıda yazılı sadece RDR2 de oluyor. Videoda da az çok belli olmuş. Videoda spolier vardır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Bende de FPS yuksek olmasina ragmen kasiyormus hissi veriyordu. Vulcan'dan Directx12 yapinca duzelmisti. Siz de deneyebilirsiniz.
Ayarları çok kurcalayınca bende de aynı sorun olmuştu. 120 FPS alırken sanki 40 fps gibi hissettiriyordu. Sonra grafik ayarlarını sıfırlayıp tekrardan kendi ayarlarımı yapınca düzelmişti. Bir de GeForce Experiance' den optimize etmeyi deneyin.

Sizde darboğaz oluyor olabilir hocam işlemci zayıf kalmış biraz o karta göre.
Kullanımlara baktıgım zaman gayet normal gözüküyor. İşlemci %50-60 gibi bişeylerdeyken ekran kartı %97.

Ayarları çok kurcalayınca bende de aynı sorun olmuştu. 120 FPS alırken sanki 40 fps gibi hissettiriyordu. Sonra grafik ayarlarını sıfırlayıp tekrardan kendi ayarlarımı yapınca düzelmişti. Bir de GeForce Experiance' den optimize etmeyi deneyin.
Neredeyse 50 ayar denedim hiç biri düzeltmedi.

VSYNC kapatın oyunda zaten input lag değerleri yüksek. Alt + R basıp nvidia performans izleyici görüntüsünü paylaşın.
Videoda acıktı performans izleyici ancak gözükmemiş şimdi atıyorum.

Sanki vulkandan directx12 ye geçince biraz daha düzeldi gibi.

Dosya Ekleri

• 065320f6-925d-4bdf-ada2-00ee25e5d58c.jpg
    065320f6-925d-4bdf-ada2-00ee25e5d58c.jpg
    168,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Videoda acıktı performans izleyici ancak gözükmemiş şimdi atıyorum.

Sanki vulkandan directx12 ye geçince biraz daha düzeldi gibi.
Gecikme değeri yüksek herkeste olduğu gibi oyunun genel sorunu. Grafikler yüksek olduğunda parçalara yüklenince yapıyor, diğer oyunlara göre RDR 2'de bu sorun kronik. Grafik değiştirip biraz düşürmeye çalışabilirsin belki.

Gecikme değeri yüksek herkeste olduğu gibi oyunun genel sorunu. Grafikler yüksek olduğunda parçalara yüklenince yapıyor, diğer oyunlara göre RDR 2'de bu sorun kronik. Grafik değiştirip biraz düşürmeye çalışabilirsin belki.

Deneyeceğim.

Şu anlık çözüm Vulkan'dan DirectX 12'ye almak gibi duruyor.

Bir şey fark ettim oyun arkadayken veya duraklatma menüsündeyken oyuna yeniden girince gecikme ve bu kasma hissi 5 saniyelik düzeliyor.

Son düzenleme:
Sistem özellikleri, oyun içi anlık sistem değerleri gibi verileri bizimle paylaşmadan çözüm bulmamızı beklemiyorsunuz umarım. Zira sorunun olduğu andaki sistem verileri önemli. En basiti PCI-e-4.0 ekran kartlı bir sisteminiz vardır ve Gigabyte anakartınızda SAM özelliğini açtıysanız normalde performans artış yaşamanızı sağlayacak bu özellik stuttering sorununa yol açmıştır.
@Mortis06 Gigabayte A520M K V2 anakartım PowerColor RX 6650 XT ekran kartım var. RDR2 dahil bazı oyunlarda aynı sorunu yaşadığımı düşünüyorum. Çözüm öneriniz var mıdır?

Geri
Yukarı