Çözüldü Red Dead Redemption 2 "ERR_GFX_STATE" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dariahlazatova

Decapat
Arkadaşlar bütün çözümleri denedim ama çözüme ulaşamadım. Türkçe yama ya da font programı ile ilgilidir diye düşünüp kaldırdım ama onlarla da ilgili değil. Font programı Türkçe yamada olan ''ı harflerinin kutucuk gibi görünmesini engelliyor. Oyunum orijinal. Steam üzerinden aldım. Belki Steam'den dolayıdır diye düşünüp Epic üzerinden de aldım ama problemim düzelmedi. Birkaç haftadır bununla uğraşıyorum. Belki bana kızacaksınız ama korsan sürümünde de denedim ama değişen bir şey yok. Ama ilk orijinal almıştım deneme amacı ile korsan indirdim. '' -ignorepipelinecache'' kısmını da başlatıcıya ekledim ama düzelmedi. Son olarak oyunu DX12 olarak çalıştırdım ama o da işe yaramadı.

Son düzenleme:
%USERPROFILE%\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Profiles\<user-id>\ konumunda bulunan ve başında "sga" bulunan tüm dosyaları temizleyin.

Ayrıca sanal bellek ayarını aşağıda belirttiğim şekilde yapın:

Screenshot_1.png

Bu adımları denedikten sonra son durumu bildirin.

%USERPROFILE%\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Profiles\<user-id>\ konumunda bulunan ve başında "sga" bulunan tüm dosyaları temizleyin.

Ayrıca sanal bellek ayarını aşağıda belirttiğim şekilde yapın:

Eki Görüntüle 1014402

Bu adımları denedikten sonra son durumu bildirin.
Her oyuna girişimde ''sga'' dosyalarını temizliyorum. Normalinden biraz daha uzun dayanıyor ama bir süre sonra atıyor. Bahsettiğiniz sanal bellek ayarını nasıl yapacağım?

1. Siyah kutucuğun olduğu yerdeki tiki kaldırın.
2. C'ye tıklayıp özel boyut seçeneğini seçin ve sırasıyla 4096 ve 8192 yazın, sonrasında ayarla butonuna basın.
3. Aynı işlemi sistemde başka disk varsa ona da yapın.
4. Tamam diyerek pencereyi kapatın ve sistemi yeniden başlatın.

Sistem açılınca son bir kez "sga" dosyalarını temizleyin ve oyuna girip durumu bildirin.

Screenshot_1.png

1. Siyah kutucuğun olduğu yerdeki tiki kaldırın.
2. C'ye tıklayıp özel boyut seçeneğini seçin ve sırasıyla 4096 ve 8192 yazın, sonrasında ayarla butonuna basın.
3. Aynı işlemi sistemde başka disk varsa ona da yapın.
4. Tamam diyerek pencereyi kapatın ve sistemi yeniden başlatın.

Sistem açılınca son bir kez "sga" dosyalarını temizleyin ve oyuna girip durumu bildirin.

Eki Görüntüle 1017190

Söylediğiniz işlemleri yaptım ve yeniden başlatacağım. İftardan sonra oyunu oynayarak ona göre olumlu olumsuz dönüş sağlayacağım teşekkür ederim. Peki bu yapacağım işlemin mantığı nedir? Herhangi bir zararı var mı? Ve FPS düşüşü gibi sorunlara yol açar mı?

Söylediğiniz işlemleri yaptım ve yeniden başlatacağım. İftardan sonra oyunu oynayarak ona göre olumlu olumsuz dönüş sağlayacağım teşekkür ederim. Peki bu yapacağım işlemin mantığı nedir? Herhangi bir zararı var mı? Ve FPS düşüşü gibi sorunlara yol açar mı?
Bende bu hata kodunu verdikten sonra yetersiz bellek gibi bir uyarıda bulunuyordu. Sanırım otomatikte bırakınca oyunun istediği değerler sağlanmıyor sanal bellek olarak. Belki sizde de çözer diye önermek istedim.

Sanal bellek, RAM'in yetersiz kaldığı durumlarda disk'i RAM olarak kullanır. Mantığı basitçe budur. Tıpkı ekran kartının VRAM'i yetmediğinde RAM'den kullandığı gibi.

Bende bu hata kodunu verdikten sonra yetersiz bellek gibi bir uyarıda bulunuyordu. Sanırım otomatikte bırakınca oyunun istediği değerler sağlanmıyor sanal bellek olarak. Belki sizde de çözer diye önermek istedim.

Sanal bellek, RAM'in yetersiz kaldığı durumlarda disk'i RAM olarak kullanır. Mantığı basitçe budur. Tıpkı ekran kartının VRAM'i yetmediğinde RAM'den kullandığı gibi.
16 GB RAM'e sahibim yetmeyeceğini düşünmüyorum ama birazdan oynayıp dönüş yapacağım teşekkürler. Başka bir çözümü var mıdır? Bazen 3 4 saat oynuyorum bir şey olmuyor, bazen direkt olarak girince atıyor.

16 GB RAM'e sahibim yetmeyeceğini düşünmüyorum ama birazdan oynayıp dönüş yapacağım teşekkürler. Başka bir çözümü var mıdır? Bazen 3 4 saat oynuyorum bir şey olmuyor, bazen direkt olarak girince atıyor.
Olay yetip yetmediği değil zaten. Oyun optimizasyonu kötü bir oyun. Bende de 16 GB RAM var ama bu ayarlamayı yapmazsam oyun hep hata veriyordu.

Olay yetip yetmediği değil zaten. Oyun optimizasyonu kötü bir oyun. Bende de 16 GB RAM var ama bu ayarlamayı yapmazsam oyun hep hata veriyordu.
Dediğiniz ayarı yaptım. Yaklaşık 2 saat oynadım ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. Konu yine de açık kalsın herhangi bir şey olduğu zaman yazayım. Yardımınız için teşekkür ederim. <3

Dediğiniz ayarı yaptım. Yaklaşık 2 saat oynadım ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. Konu yine de açık kalsın herhangi bir şey olduğu zaman yazayım. Yardımınız için teşekkür ederim. <3
Arada yaparsa tekrar tekrar "sga"ları temizleyin. Özellikle grafik ayarlarını değiştirirseniz "sga"ları temizlemek önemli.

Rica ederim. Keyifli oyunlar. :)

Geri
Yukarı