Red Dead Redemption 2 hikaye modu donuyor

Raikoho

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Garip bir sorun ile karşılaşıyorum oyunda. Şimdiye dek 80 saat oyunu oynadım ve böyle bir durum ilk kez başıma geldi.
3-4 adet görev yaptıktan sonra birilerinin öldürüldüğü rhodes yakınlarındaki bir çiftlik evine denk geldim. Evi araştırken gizli görev olduğunu düşündüğüm bir mektup buldum fakat mektubu daha açıp okumadan 'al' dediğimde sanki karakterin enerjisinin bittiğinde olan bir efekte benzer şekilde bir efekt girip ekran hızlı hızlı sallandı ardından oyun dondu. Save de almamıştım. Oyun donuyor ve yanıt vermesini bekle kısmında kalıyor. Tekrar oyuna girdim bu kez yine bu çiftlik evini ararken farklı bir olaya denk geldim trendeki bir mektubu açmaya çalıştım ve yine aynı efekt ardından hızlı hızlı sallanan bir ekran ve mektup açılamadan donup kalan bir oyun.

Bunu arka arkaya 4 kez yaşadım. Haliyle mektup açılıp okunmadığı için Event ilerlemiyor ana görev olmasa da. Ve en son nerede save aldıysanız oradan devam ediyor. Bu sorunu yaşamadan 1 saat öncesinde farklı bir yan görevdeki bulduğum mektup ve belgeleri açıp okuyabiliyordum bir anda oldu. Ekran kartı ve Windows'un güncellemesi vardı bekleyen. Belki bu yüzdendir diyerek oyundan çıkıp güncelledim ikisini de fakat sorun devam ediyor. Ek olarak oyuna V12 sorunsuz Türkçe yama isimli yamayı kurmuştum ve 80 saattir bu şekilde sorunsuz oynuyordum. Belki bu yüzdendir diyerek yamayı silmek istedim fakat oyun dosyalarını silip doğrulamayı deneyince 80 GB yükleme yapması gerektiğini gördüm. Oyun şimdi yüklenmeye devam ediyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir sizce? Ek olarak daha önce oyunu oynadığım için ilk kısımları tekrar oynamak sıkıcı gelmişti ve part2 Save'i indirerek başlamıştım oyuna. Bu save ile de 80 saattir oynuyorum zaten bir problem yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı