Red Dead Redemption 2 oynamaya deger mi?

Tek oyunculu hikaye modunu oynayacaksan ve para umrunda değilse evet. Çok oyunculu kısmı bence boş. Ağır grinddan başka yapacak bir şey yok.
Evet çok oyuncu kısmında kimse GTA V beklemesin. Zaten GTA V gibi oyun diye alacaklar hiç almasın.
Zira daha ağır,senaryo uzunluğu daha fazla,balık tutmak gibi etkinliklerin olduğu yani geçmiş batı kovboy havasını tam bilmesek bile(sonuçta yaşayamadık 1899'dan önce)iyi bir oyun. Masterpiece bence. Bu arada fiyat konusunda bence asgari ücretle geçinen biri dahi alabilir. Çünkü oyunu bitirmek 2 ay sürse 2 ay boyunca o oyunu oynadığımız zaman en azından ben açlık,susuzluk gibi etkenleri hissetmiyorum. 60 saatlik bir oyun olsa 6 saatte bir yemek yeseniz ve bir yemeğiniz eğer noodle falan yemiyorsanız 10 TL tutarsa 60 TL kesebilirsiniz. 240 TL. Ayrıca 3 gün gidiyor. Günlük 67-70 TL gibi bir fiyat alıyor asgari maaşla çalışanlar. 3 gün boyunca kira ve elektrik faturası versin yeter ben yemek yemiyorum çünkü günde iki öğün genellikle.
Not:Bu benim gözümdendir. Ayrıca evi kira olarak sayıyorum ailesinin evinde veya satılık olarak alınmış(bireysel) bir ev ise oradan da para gitmez.

@MrCoffee

Hocam, arkadaşlarla aldık Steam'e ilk çıktığı gün. Ne hayallerimiz vardı. Kamp yapacaktık, av yapacaktık, tiren soyup rol yapacaktık. Bir girdik ki boyuna para ve altın kasmakla uğraşıyoruz. Hikaye görevlerini yaptık birlikte sonra yok para gelmiyor. Öyle bir tek oyunculu hikaye modundan sonra, tek oyunculudaki özelliklerin yarısı bile bulunmayan bir çok oyunculu mod iyi koydu. Hile doldu bir ara hatta. Güncellemelerle iyileşir diyorduk ama ne söyleyeyim hiç bir şey gelmedi. ):

Single modu şaheserdir. Hikayesi, atmosferi, oynanışı biraz ağır olsada yansıttığı dönem için son derece uygundur. Ama single kısmı ne kadar harikaysa online kısmı o kadar rezil. Sürekli serverden kopma problemi var ilginç bir şekilde çözülebilmiş değil. Online kısımda yapılabilecek her şeyi yaptım, collector, trader, moonshine ve bounty hunt olarak en üst seviyeye geldim, zaten bunları en üst seviyeye taşıyınca para problemi ortadan kalkıyor, silahınızı ekipmanınızı dizmiş oluyorsunuz. Sonrası koca bir boşluk. 3-5 görev, raid tarzı bir şeyler olsa arada girilir ama çok yavan online kısmı...

Hocam, arkadaşlarla aldık Steam'e ilk çıktığı gün. Ne hayallerimiz vardı. Kamp yapacaktık, av yapacaktık, tiren soyup rol yapacaktık. Bir girdik ki boyuna para ve altoın kasmaktala uğraşıyoruz. Hikaye görevlerini yaptık birlikte sonra yok para gelmiyor. Öyle bir tek oyunculu hikaye modundan sonra, tek oyunculudaki özelliklerin yarısı bile bulunmayan bir çok oyunculu mod iyi koydu. Hile doldu bir ara hatta. Güncellemelerle iyileşir diyorduk ama ne söyleyeyim hiç bir şey gelmedi. ):
Ya keşke ayarlasalardı. Yani mükemmel singleplayer oyun deneyimi sunuyor bence oyun bize. Yani multiplayer oyun deneyimi bunla kapışamıyor. Eğer o da mükemmel olsaydı 400 TL dahi verirdim ben. Ayrıca GTA V gibi online oyunların benzeri illa vardır. Olmayadabilir net bir fikrim yok. Ama Red Dead Redemption 2 gibi kovboy temalı oyun zaten az. Bir de multiplayer oynarken bu kovboy teması olacaktı,hayal dahi edemiyorum. Yani GTA V multiplayer olayına ben alıştım zaten. Last Man Standing falan oynuyorum hep. Arkadaşım yok çünkü. Daha doğrusu corona sebebiyle köydeler. Ben de köye götürdüm özel arabayla çünkü otobüsle giderken kırılır diye. Yani RDR 2 tam bir efsane şu haliyle bile. Multiplayer da efsane olsa zaten...
Kamp olayını iyi düşünmüşsünüz pis sarardı ben online pek girmiyorum.
Single modu şaheserdir. Hikayesi, atmosferi, oynanışı biraz ağır olsada yansıttığı dönem için son derece uygundur. Ama single kısmı ne kadar harikaysa online kısmı o kadar rezil. Sürekli serverden kopma problemi var ilginç bir şekilde çözülebilmiş değil. Online kısımda yapılabilecek her şeyi yaptım, collector, trader, moonshine ve bounty hunt olarak en üst seviyeye geldim, zaten bunları en üst seviyeye taşıyınca para problemi ortadan kalkıyor, silahınızı ekipmanınızı dizmiş oluyorsunuz. Sonrası koca bir boşluk. 3-5 görev, raid tarzı bir şeyler olsa arada girilir ama çok yavan online kısmı...
Hocam işte dengeli yapamadılar. Ama yani zor olurdu kovboy temasını ve o yavaş ruhu online tarafa adamakıllı taşımak herhalde. Ama işte yapımcı Rockstar ve TakeTwo Interactive olunca beklenti tavan oluyor.
Bence arkadaş ortamı varsa GTA V alınmalı RDR 2'den önce. Bu arada bizim arkadaşlar RDR 2 yavaş diye almıyorlar. Yavaş dediğim hantal anlamında. Yani kovboy temasında herhalde Grove Street'i Ballas çetelerinden koruyup, bir adamı helikopterle FBI'dan bir kadın ona işkence ederken helikopterden halatla asılıp sıkmayacaktık. Kaçağız siz ne bekliyorsunuz. Bu arada ben at sürmenin uzun sürmesini seviyorum ne de olsa çoğu oyunda at sürmüyoruz.
@MrCoffee

Hocam, arkadaşlarla aldık Steam'e ilk çıktığı gün. Ne hayallerimiz vardı. Kamp yapacaktık, av yapacaktık, tiren soyup rol yapacaktık. Bir girdik ki boyuna para ve altın kasmakla uğraşıyoruz. Hikaye görevlerini yaptık birlikte sonra yok para gelmiyor. Öyle bir tek oyunculu hikaye modundan sonra, tek oyunculudaki özelliklerin yarısı bile bulunmayan birçok oyunculu mod iyi koydu. Hile doldu bir ara hatta. Güncellemelerle iyileşir diyorduk ama ne söyleyeyim hiçbir şey gelmedi. ):

Roleplay hayali mi kanka biz daha bunu oynayacak adam bulamıyoruz arkadaşların has adamlarmış seni satmıyorlar veya sen onları satmıyorsun. Bizimkiler ise RDR 2 hediye et oynarım diyor. 3 kişi ve ben 1200 TL mi vereyim. Bu arada sizce yaz indirimlerinde indirime girer mi? Girerse iyi olur.

Son düzenleme:
Vay be ne hale gelmişiz yapılan hesaba bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı