Red Dead Redemption 3 çıkacak mı?

RDR 2'yi oynayan herkes bu soruyu kendine bir kez sormuştur diye düşünüyorum. Dünyanın sonu gelmezse %100 çıkacak oyundur kendisi. Nedeni ise, Rockstar'ın Red Dead Redemption 2'nin hikayesini, Red Dead Redemption 3'ün üstüne kurmuş olması, aynı Red Dead Redemption'ın hikâyesinin 2'nin üstüne kurulu olması gibi.

Red Dead Redemption 3, 2'nin öncesinde olan blackwater katliamı ile birlikte karşımıza çıkacak büyük ihtimalle. RDR 2'nin başında çetemizle birlikte karlı dağlara çıkmamızın nedeni, blackwater katliamından kaçmamızdır. Bu katliamdan sadece van der linde çetesinin bir kısmı ve london ricketts kurtulmuştur, london Ricketts'tan da biraz sonra bahsedeceğim. Red Dead Redemption 2'nin girişi ve van der linde çetesinin blackwater katliamından kaçışı;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi ise london ricketts konusuna gelelim. Bu karakter, RDR1'de fiziksel olarak karşımıza çıkıyor, RDR 2'de ise birçok diyalogda namını duruyoruz. Hatta arthur, bir görevde sadie ile birlikte kendilerini soymaya çalışan 3 haydutu öldürdükten sonra Sadie'ye "yeni bir pantolon giymiş herkes kendini london ricketts sanıyor" tarzı bir laf ediyor. Ricketts, zamanının en iyisi ve en hızlısı olarak nitelendiriliyor.

RDR1'de bir görevde john ile karşılaşıyor ve eskiden yaptığı şeylerden, öldürdüğü adamlardan bahsediyor, hatta o yaşlı haliyle bile John'a "Dead Eye" özelliğini öğretiyor. John ile Ricketts'ın karşılaşışı;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

London ricketts, arthur morgan ve.
Dutch van der Linde'den sonra RDR evreninin en detaylı karakteridir john marston ile birlikte. 3. oyunda, van der linde çetesinden ayrı olarak blackwater katliamından kaçabilen tek kişi olması, zamanını "en hızlısı ve en iyisi" olması, RDR2'de diyaloglarda bile insanların Ricketts'ı anlatması, büyük ihtimalle 3. oyunda kendisini ana karakter yapacaktır.

Bundan yola çıkarak, 3. oyun yine bir prequel olacaktır ve RDR2'nin öncesinde olan ve kaçmamıza sebebiyet veren blackwater katliamında neler yaşandığını, Ricketts'ın bu katliamdan nasıl kaçtığını görmemizi sağlayacaktır. 3. oyunda tahminlerime göre hikayenin büyük bir kısmında Ricketts'ı kontrol edeceğiz, hikayenin sonlarına doğru ricketts kefaretini ödeyecek (redemption) ve kontrol genç arthur Morgan'a geçecektir.

Umarım çıkar Dutch, Hosea ve Arthur üçlüsünün nasıl bir araya geldiğini Johnun nasıl aralarına katıldığını falan çok merak ediyorum.

Jack'den devam eder mi bilmem ama bence Dutch'ın gençliğinden başlamalı bana göre oyunda ki en karizmatik adam dutch ve hikayesinin de dolu dolu olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar bu konu size oyunun ne zaman çıkacağını sorduğum bir konu değil. Oyunun çıkacağını ve çıktığında işleyeceği muhtemel konuları ve karakterleri anlattığım bir konu. Konunun içeriğini okumadan başlığa göre mesaj yazmayalım.
O zaman konunun başlığını çıkacak mı? yerine başka bir başlık düşünseydin. Herkes dikkat etmiyor kullanıcı haberleri kısmında olduğuna. Bende başta dikkat etmedim.

Bence Jack'ten devam etmez, Jack piyasaya çıktığında 1914, yaş 19 ama, outlaw devri çoktan kapanmış oluyor. Bu outlaw devri Amerika'nın iç savaş döneminde geçen hikayeler. RDR2'nin sonunda 1899'da sonlarının geldiğini yazar, e Dutch bile niye intihar etti? Ederken ne demişti? Jack'ten devam ederse artık muhasebecinin maceralarını oynarız.

Ben de Dutch ya da Landon Ricketts olabileceğini, biraz daha geçmişe gidebileceğini düşünüyorum. Dutch'ın Hosea ile çeteyi kurduğunu, niye ve hangi olaydan sonra kurduğunu, neyi hedeflediğini, Arthur'un, John'un, Bill'in ve diğer tüm üyelerin hikayelerini ve nasıl katıldığını, bunlara nasıl okuma yazma öğretildiğini vs. anlatacaklarını düşünüyorum, oyun da Blackwater katliamından sonra, Colter'da bitecek.

Aslında Van Der Linde çetesinin kuruluşundan sonra, 2'de bahsigeçen blackwater katliamı ve ötesinde Arthur Morgan'nın TB kapması ve ölmesi, Hosea'nın vurulması, John Marston'un namıssız Ross tarafından ihanete uğraması, Van Der Linde'ın çetesinin dağılması olaylarının bizim oynayışımıza göre opsiyon dahilinde olmasını isterdim. Rains Fall da ölmese hani o da iyi çocuk. Sean, Lenny, sonra Molly, (sattım demiş ama satmamış zaten) boşu boşuna öldü.

Micah'ı, Pinkertonlar ile görüşürken yakalasak. Ya da illa gerçekçi mi olması lazım zaten oyun kurgu, Pinkertonları bitirsek karargahlarına girip hatta Ross'u oracıkta gebertsek.

Bir mutlu son iyi olurdu, Tahitide hep beraber. Arthur Morgan, Mary Linton ile fıtpıs olsa. Gerçi o kadından bir cacık olmaz ama, çok çilelerini gördük çetenin. Azıcık da mutlu olsunlar hani, ya da elimizde olsa.

Geri
Yukarı