Sürprizbozan Red Dead Redemption 3 Hikayesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Red Dead Redemption 3'ün hikayesi üzerine uzunca düşündüm ve sizlerle de paylaşmaya karar verdim. Konuyu açmak için en mantıklı yer ”Rol Yapma Oyunları” idi, eğer yanlış yere açtıysam kusura bakmayınız.

Ben, Red Dead Redemption 3'ün Jack veya Dutch dışında bir karakter ile oynanacağını düşünmüyorum. Jack'in babası gibi bir kanun kaçağı olması, 1. Dünya Savaşı gibi belirli savaşlara katılması ve kendi çetesini kurması güzel bir hikaye olabilir. Diğer yandan, Dutch'ın Van der Linde çetesini kurması, ardından Hosea, Arthur ve John gibi çok sevilen karakterler ile soygunlar gerçekleştirmesi, oyuncuların sevdiği bir hikaye olurdu.

Bana sorarsanız ben, Dutch'ın hikayesinin daha iyi ve daha eğlenceli bir hikaye olacağını düşünüyorum. Örneğin hikayeyi ben yazacak olsaydım şöyle olurdu.

1. Bölümde Dutch, anne ve babasının ölümünden sonra Hosea ile tanışır ve kendi çetesini kurardı.

2. Bölümde bu ikili belirli suçlar işlerlerdi.

3. Bölümde çeteye Arthur ve John katılırdı.

4. Bölümde Dutch, Arthur ve John'u eğitir ve onları suç dünyasına sokardı. Bu sırada Dutch, Susan Grimshaw ile sevgili olur fakat onu Annabelle için bırakırdı. Fakat Susan, çeteden gitmez ve Dutch ile arkadaş kalırdı. Bu bölümde Dutch, Colm'ün kardeşini öldürür ve Colm de intikam için Annabelle'i öldürürdü. Böylece Dutch ve Colm düşman olurlardı.

5. Bölümde çeteye Mac Callander, Davey Callander, Mary-Beth Gaskill, Tilly Jackson, Simon Pearson, Orville Swanson, Uncle, Sean MacGuire, Molly O'Shea, Josiah Trelawny, Bill Williamson, Abigail Roberts, Javier Escuella, Lenny Summers, Charles Smith ve Micah Bell katılırdı. Dutch, bu karakterler ile suç işlerdi.

5. Bölüm son bölüm olurdu. Oyun, çetenin hep beraber bir bankayı soyması ile biterdi ve Epilog kısmında Arthur olarak oynardık. Epilog, Blackwater Katliamı ile sona ererdi ve sonrasında ilk iki Red Dead Redemption oyununun aksine Arthur olarak devam etmezdik. Ama Blackwater görevinden önce Arthur olarak istediğimiz kadar gezebilirdik.

Sizce bu hikaye nasıl olurdu? Düşüncelerinizi yorumlarda bekliyorum 🙂
Bence, Dutch gibi Hosea'da çok güzel olabilirdi.

Üçüncü oyunla alakalı tahminlerim şu yönde.

Jack Marston'ın ana karakter olacağını sanmıyorum çünkü Jack ana karakter olursa oyunun 1914 veya daha ileri yıllarda geçmesi gerekiyor. Bu yıllarda da zaten vahşi batı namına bir şey kalmamış oluyor o yüzden bu yılları işlemezler oyunda.

Bu nedenle üçüncü oyunun 1900 öncesinde geçeceğini düşünüyorum.

1)Arthur çok sevilen bir karakter oldu bu yüzden Arthur yine ana karakter olabilir. Gençliğini işleyebilirler, ölen karısını ve oğlu Isaac'i anlatabilirler. Ya da eski sevgilisi Mary Linton ile nasıl tanıştığını, aralarında geçen romantik ilişkiyi ve daha sonra birbirlerinden nasıl ayrıldıklarını, çeteye ilk katıldığı zamanları vs. anlatabilirler. Arthur, ana karakter olmasa bile üçüncü oyunda mutlaka yer alacaktır.

2)Blackwater soygununda yer alan ve soygun sırasında ölen Callender kardeşlerden birinin ana karakter olacağına dair ciddi teoriler var internette. Mac Callender veya Davey Callender bu iki kardeşten biri ana karakter olabilir.

3) Dutch her ne kadar nefret kazanmış bir karakter olsa da üçüncü oyunda ana karakter olma potansiyeli var. Dutch'ın gençliğini, dünya görüşünün nasıl şekillendiğini, çeteyi nasıl kurduğunu, Hosea ve Arthur ile nasıl tanıştığını anlatabilirler.

4)John'un tekrar ana karakter olacağını düşünmüyorum çünkü ikinci oyunda Arthur'un hikayesinin yanında aynı zamanda John'un da geçmişini işlediler. Birinci oyunda ise zaten sonlandı John'un hikayesi. O yüzden John'la alakalı başka bir şey anlatacaklarını sanmıyorum.

5) Sadie Adler'ın da ana karakter olma potansiyeli yüksek bence. Gençliğinden Van der Linde çetesine katıldığı kısma kadar olan zamanı anlatabilirler. Hem de ilk defa bir RDR oyununda kadın ana karakter olmuş olur.

Bunun dışında ilk Red Dead Revolver'ın ana karakteri olan Red Harlow'da ana karakter olabilir. Red Harlow'un RDR 1 ve RDR 2'de bir vahşi batı efsanesi olduğu geçiyordu hep. Bu nedenle bu karakteri de işleyebilirler üçüncü oyunda.

Üçüncü oyunla alakalı tahminlerim şu yönde.

Jack Marston'ın ana karakter olacağını sanmıyorum çünkü Jack ana karakter olursa oyunun 1914 veya daha ileri yıllarda geçmesi gerekiyor. Bu yıllarda da zaten vahşi batı namına bir şey kalmamış oluyor o yüzden bu yılları işlemezler oyunda.

Bu nedenle üçüncü oyunun 1900 öncesinde geçeceğini düşünüyorum.

1)Arthur çok sevilen bir karakter oldu bu yüzden Arthur yine ana karakter olabilir. Gençliğini işleyebilirler, ölen karısını ve oğlu Isaac'i anlatabilirler. Ya da eski sevgilisi Mary Linton ile nasıl tanıştığını, aralarında geçen romantik ilişkiyi ve daha sonra birbirlerinden nasıl ayrıldıklarını, çeteye ilk katıldığı zamanları vs. anlatabilirler. Arthur, ana karakter olmasa bile üçüncü oyunda mutlaka yer alacaktır.

2)Blackwater soygununda yer alan ve soygun sırasında ölen Callender kardeşlerden birinin ana karakter olacağına dair ciddi teoriler var internette. Mac Callender veya Davey Callender bu iki kardeşten biri ana karakter olabilir.

3) Dutch her ne kadar nefret kazanmış bir karakter olsa da üçüncü oyunda ana karakter olma potansiyeli var. Dutch'ın gençliğini, dünya görüşünün nasıl şekillendiğini, çeteyi nasıl kurduğunu, Hosea ve Arthur ile nasıl tanıştığını anlatabilirler.

4)John'un tekrar ana karakter olacağını düşünmüyorum çünkü ikinci oyunda Arthur'un hikayesinin yanında aynı zamanda John'un da geçmişini işlediler. Birinci oyunda ise zaten sonlandı John'un hikayesi. O yüzden John'la alakalı başka bir şey anlatacaklarını sanmıyorum.

5) Sadie Adler'ın da ana karakter olma potansiyeli yüksek bence. Gençliğinden Van der Linde çetesine katıldığı kısma kadar olan zamanı anlatabilirler. Hem de ilk defa bir RDR oyununda kadın ana karakter olmuş olur.

Bunun dışında ilk Red Dead Revolver'ın ana karakteri olan Red Harlow'da ana karakter olabilir. Red Harlow'un RDR 1 ve RDR 2'de bir vahşi batı efsanesi olduğu geçiyordu hep. Bu nedenle bu karakteri de işleyebilirler üçüncü oyunda.
Reis bence, 4. doğru bencede ama Sadie'nin ana karakter olması bir tık zor çünkü Sadie o zamanlarda çiftçi olarak yaşıyor zaten kovboy olması bizim ile tanıştıktan sonra oluyor yani hikayeli çiftlik kurma oyunu oynamış oluruz. Ayrıca ben şahsen Callander kardeşler yerine Dutch olarak falan oynamak isterim. Arthur ile ilgili onu seri boyunca bir daha oynamamız çoğu kişi için iyi olacağını zannetmiyorum Arthur'un hikayesini öğrendik zaten. Dediğin gibi karakter olarak kesin vardır ama. Jack'in olması bencede imkansız hatta oyunda geçmesi bile çok zor. Bence en potansiyel kişi Dutch burada.

Bence Arthur kadar seveceğimiz bir karakter getirseler yeter diye düşünüyorum. Arthur gibi öldürmeseler yeterdir. Yada oyunda kızılderililer'den biri arthur için ot topluyor, hastalığı geçirir diye, çok ama çok zor ama, arthuru öldürmüş gibide gösterebilirler belki.

Bence Arthur kadar seveceğimiz bir karakter getirseler yeter diye düşünüyorum. Arthur gibi öldürmeseler yeterdir. Yada oyunda kızılderililer'den biri arthur için ot topluyor, hastalığı geçirir diye, çok ama çok zor ama, arthuru öldürmüş gibide gösterebilirler belki.
Arthur kadar seveceğimiz karakter gelir bence Rockstar yapıyor o konuda ama Arthur'un hayatta olması imkansız zaten o Kızıldereli sadece yavaşlatır diyor. Geçirecek kadar güçlü değil üstüne bir de Arthur'un hastalığı tamamen son noktasına getirmiş yani başka şekilde ölmese 1-2 haftaya hastalık öldürür.

Red Dead Redemption 3'ün hikayesi üzerine uzunca düşündüm ve sizlerle de paylaşmaya karar verdim. Konuyu açmak için en mantıklı yer ”rol yapma oyunları” idi, eğer yanlış yere açtıysam kusura bakmayınız.

ben, Red Dead Redemption 3'ün jack veya dutch dışında bir karakter ile oynanacağını düşünmüyorum. Jack'in babası gibi bir kanun kaçağı olması, 1. dünya savaşı gibi belirli savaşlara katılması ve kendi çetesini kurması güzel bir hikaye olabilir. Diğer yandan, Dutch'ın Van der linde çetesini kurması, ardından hosea, Arthur ve John gibi çok sevilen karakterler ile soygunlar gerçekleştirmesi, oyuncuların sevdiği bir hikaye olurdu.

bana sorarsanız ben, Dutch'ın hikayesinin daha iyi ve daha eğlenceli bir hikaye olacağını düşünüyorum. Örneğin hikayeyi ben yazacak olsaydım şöyle olurdu.

1. bölümde dutch, anne ve babasının ölümünden sonra hosea ile tanışır ve kendi çetesini kurardı.

2. bölümde bu ikili belirli suçlar işlerlerdi.

3. bölümde çeteye Arthur ve John katılırdı.

4. bölümde dutch, Arthur ve John'u eğitir ve onları suç dünyasına sokardı. Bu sırada dutch, susan grimshaw ile sevgili olur fakat onu annabelle için bırakırdı. Fakat susan, çeteden gitmez ve dutch ile arkadaş kalırdı. Bu bölümde dutch, Colm'ün kardeşini öldürür ve colm de intikam için Annabelle'i öldürürdü. Böylece dutch ve colm düşman olurlardı.

5. bölümde çeteye Mac Callander, Davey Callander, Mary-Beth Gaskill, Tilly Jackson, Simon Pearson, Orville Swanson, Uncle, Sean MacGuire, Molly O'Shea, Josiah Trelawny, Bill Williamson, Abigail Roberts, Javier Escuella, Lenny Summers, Charles Smith ve Micah Bell katılırdı. Dutch, bu karakterler ile suç işlerdi.

5. bölüm son bölüm olurdu. Oyun, çetenin hep beraber bir bankayı soyması ile biterdi ve epilog kısmında Arthur olarak oynardık. Epilog, blackwater katliamı ile sona ererdi ve sonrasında ilk iki Red Dead Redemption oyununun aksine Arthur olarak devam etmezdik. Ama blackwater görevinden önce Arthur olarak istediğimiz kadar gezebilirdik.

Sizce bu hikaye nasıl olurdu? Düşüncelerinizi yorumlarda bekliyorum 🙂

Arthur'un gençliğini oynayacağız şahsen ben ne jack ne de dutchu oynamak istemem.

RDR3'ün hikayesi Jack Marston'ın üzerinden yürüyemez. Ve ayrıca Van fer Linde çetesi üzerindende yürüyeceklerini pek sanmıyorum ki olmamalıda. Gta gibi farklı hikayelere yönelmeliler artık.

Bence Blackwater soygunu ve çetenin kuruluşu anlatılmalı. Seri her yeni oyununda daha da eskiye gittiğinden bu mantıklı geldi bana.

Gerçekçi bir tahmin değil, Rockstar'ın geçmiş çalışmalarından görüyoruz ki bu tip oyunlarında kapsamlıca kullandıkları karakterleri tekrar kullanmıyorlar. John veya Arthur olamaz, Jack'in hikayesi de babasının katilini öldürmesiyle son buldu, daha fazla ekmeğini yemeye çalışmak karakteri batırır.

Dutch karakteri zaten 2 oyunda da en önemli yan karakter olarak görülüyor, adama özel oyun yapmazlar.

Üçüncü oyunda bu diğer oyunlardan tanıdığımız karakterler illaki yer alırlar ama ana karakter daha önce hiç görmediğimiz bir karakter olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı