Red Dead Redemption ortalama 133 FPS iyi mi?

İşletim sistemi
Windows 11
Normalde DLSS off da ve çözünürlük ölçeğini 5/4 (1.250) de ve TAA ise Ultra'da kullanıyordum ve görüntü gayet güzel ve FPS de üzmeyecek şekilde idi ama benim monitör 144 Hz olduğu için FPS yükseltmek için farklı yöntemlere başvurmam sonucu olaylar böyle gelişti.

144Hz monitörde 60 FPS yine akıcı ve güzel bir görüntü sağlar onu kafana takmaya gerek yok. Akıcılığı belirleyen asıl unsur %1 low FPS'dir öten yandan da. Mesela bu sonuçlarda gördüğün gibi minimum FPS 67 FPS çıkmış bu da oyundaki genel akıcılığı bu FPS üzerinden aldığın anlamına gelir. Tamamen işlemcinin çekirdek gücü ile alakalı. Minimum veya %1 FPS 67 olduğu sürece 70 FPS de alsan 200 FPS de alsan hissedeceğin akıcılık çok benzer olacaktır.

10600K 3060 z490 16GB 3200 RAM 2K Ultra DLSS Kalite ben 70 FPS alıyorum :) Oyunda ama testte değil hiç denemedim ama farklı olacağını sanmam. 2K 130 FPS yazmış biri yukarda şaka sanırım.
Sende baya iyi fps aliyorsun şahsen bende ileride sistem toplayacam ama aklımda 10600k var hatta sahibinden.com da 3 bin tl ye sıfırını satıyorlar değer gibi ama bi tarafdan da 5600x var kafamda.

DLSS kapalıdır sanıyorum. Anakart konusunda haklısın ama denk gelir uygun fiyatlı temiz şeyler takip etmek gerek.
Aynen olabilir bide hangisi ucuzsa onu aliyim bence 10600k veya 5600x ama ekran kartı konusunda gelirsem gigabyt evga veya asus alırım neden çünkü videooyun diye bir twitch kanalı var msi almayın dedi çoğu yayıncıların ekran kartı yanmış kendine müzisyen pintipanda gibi yayıncıların hatta bakarsanız hepsi artık gigabyte almaya başladı farkettiyseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı