Red Switch Gaming/Programming Klavye Önerisi

Bütçe
200-2000 arası

furkaneergun

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Öncelikle bütçe limitim hiç yok, fakat fiyat performans klavyeleri seviyorum. Geceleri çok fazla kod yazdığım için Blue Switch'ten biraz korkuyorum.

Klavyeyi Windows bilgisayarda gaming/programming olarak kullanırken, Mac bilgisayarda sadece programming olarak kullanmayı planlıyorum.

Eğer klavyede macOS için bir software olacaksa bu benim için bir artı olur. Gün içinde Mac ile Windows arasında değişiklik yapabiliyorum çünkü. Bu konuda bilmediğim ve aklımda oluşan bir soru işareti software o kadar önemli mi? Çünkü Mac kullanıyorken gerçekten RGB ne renk olmuş ya da macro ne durumda gibi bir problemim yok. Stabil bir şekilde çalışsın yeter.

Logitech G513 baktım daha önce fakat problemleri şu şekilde:
- Blue Switch değilse Romer G'lerde kronik problemlerden bahsedilmiş
- Blue Switch olan ise ses çıkarıyor

Corsair K70 baktım fakat bunu da sıfır bulamıyorum.

Redragon'lara baktım, softwareları Mac için yok. Hatta Windows için de olmayabilir. Anladığım kadarıyla bash commandleri ile her türlü değişiklik yapılabiliyor klavyede.

Apex 5-7 ve Pro baktım. Çok güzel bir software var. Mac/Windows çalışıyor. Fakat fiyatına göre değer klavyeler mi bilemedim.

Keychron klavyelere baktım (%100), bunlar görüntü olarak minimal ve güzel gözüküyorlar. Hatta mac/windows için değişen tuş da sunuyorlar fakat problemleri de güzel bir RGB ışıklandırması yok. O kadar para veriyorum açıkçası oyun oynarken gözüme de güzel gözükmesi önemli.

Hp/Asus/Philips gibi markalara baktım. Bazı klavyeleri gerçekten güzel, fakat çok fazla satın alan görmedim. Yurt dışında da yok, Türkiye'de de insanlar bunlar yerine rampage/gamepower gibi markalara bakmışlar. Bana da haklı geldiler bu markalara bakma konusunda.

En son olarak aklımda AOC GK500 var. Mac için software kısmından fire vereceğim mecburen. F/P olarak güzel geldi:
- RGB güzel ama Logitech G513'ün altında geldi
- Bilek desteği güzel ama Logitech G513'ün altında geldi
- Alüminyum üst malzeme kaliteli
- Red Switch'leri kalite olarak hoşuma gitti ama işin profesyoneli değilim
- Onboard Memory var mı bilmiyorum, var ise eğer mac/windows geçişi için çok pratik olacaktır. (G513 de RGB için vardı)

Not: Önceden G103 klavye (membrane) ve A4Tech Bloody mouse kullanıyordum. Şimdi yeni sistemde alacağım klavyeyi G502 Hero ile kombinleyeceğim (G502 Hero horizontal scroll konusunda çok rahat).

Son düzenleyen: Moderatör:
AOC GK500'ü switch markasından dolayı önermiyorum. İleride çınlama gibi problemler baş gösterebilir. Kişisel olarak Lenovo Legion K500 klavye kullanıyorum. Amazon'dan indirimle 420 liraya almıştım, şuan satışta yok sanırım. Kırmızı Kailh switch kullanılmış. Yazılımı gayet yeterli, bulabilirseniz değerlendirebilirsiniz.
Ekleme: ASUS Aura K3 klavye de gayet güzeldir. Kailh switch kullanılır, taş gibi klavyedir.

AOC GK500'ü switch markasından dolayı önermiyorum. İleride çınlama gibi problemler baş gösterebilir. Kişisel olarak Lenovo Legion K500 klavye kullanıyorum. Amazon'dan indirimle 420 liraya almıştım, şuan satışta yok sanırım. Kırmızı Kailh switch kullanılmış. Yazılımı gayet yeterli, bulabilirseniz değerlendirebilirsiniz.
Bakıyorum hemen bu klavyeye, şu an türkiyede ansi-us dizilimli olanı 450 liraya satılıyor. ansi dizilimi kod yazarken (sağ altta alt gr yok ve backslash kullanması daha kolay) ele daha iyi oturuyor. Tavsiye için teşekkürler bu klavyeyi inceliyorum.

Bakıyorum hemen bu klavyeye, şu an türkiyede ansi-us dizilimli olanı 450 liraya satılıyor. ansi dizilimi kod yazarken (sağ altta alt gr yok ve backslash kullanması daha kolay) ele daha iyi oturuyor. Tavsiye için teşekkürler bu klavyeyi inceliyorum.
Rica ederim, iki klavye de fiyatlarını hak ediyor bana göre. ASUS tercihim olurdu bütçem o bantta olsaydı. APEX serisi de güzeldir fakat mekanik olmasına dikkat edin, o seride membran klavyeler de var.

Geri
Yukarı