Red Switch mi? Blue Switch mi?

Oyun için en iyi kırmızı anahtar diyen biri varsa saçmalamış, zira bu kişisel tercihe bağlı olan bir şey. Birisi daha kuvvetli basmak ister, diğeri dokundun mu hemen algılasın ister. Oyun için en iyisi kırmızı anahtar olsaydı diğer anahtarlar ne diye kullanılıp ''oyuncu klavyesi'' olarak satışa çıkarılıyor? En basitinden profesyonel CS:GO oyuncularından örnek vereyim, hepsi kendi tercihleri bağlamında farklı anahtarlar kullanıyor. Mavi kullanan da var, siyah kullanan da...

Sana naçizane tavsiyem fiziksel bir mağazaya gidip bahsi geçen ürünleri deneyip kendi fikrin doğrultusunda satın alımını gerçekleştirmen olur.

En iyiden ziyade, tamamen his ve alışkanlık farkı. Yoksa mx red kullanmak sizi oyunlarda daha iyi yapmıyor.

Bende şöyle diyebilirim; oyun için en iyi klavye mekanik olmayan klavyedir.(Kişisel)

Saçmalık.

İki tuşunda aktifleşme gücü farklı. Yok efendim bana fark etmez diyorsan ve çok ses çıksın istiyorsan blue switch, blue switchten daha az ses çıksın istiyorsan red switch kullanabilirsin.
not: Blue switch ile yazıyorum ve geceleri gerçekten sıkıntı çıkabiliyor :).

En önemli farkı kırmızı anahtarlar mavi gibi tıklanabilir(clicky) değil, kırmızı anahtar doğrusal(linear) bu sebeple sessiz çalışıyor.

Kırmızı hissiyatı yumuşakken mavi biraz daha ağır(hız anlamında değil) denilebilir.

Bence seçim kişisel zevke göre değişir, ikisiyle de oyun oynanır. Bence mavinin sesi çok güzel ama evde günlük kullanımda o sese sürekli maruz kalmak bir süre sonra rahatsız edici olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı