Red Switch ve membran benzerliği

Açıkçası ben sırf kafa ütülüyor diye Red aldım. Kafamı ütüleyecek ve kardeşimi rahatsız edecek seviyede bir sesi vardı. Hissiyatı Blue'ya göre kötü olsa da o kadar kötü değil be hocam.

Açıkçası ben sırf kafa ütülüyor diye Red aldım. Kafamı ütüleyecek ve kardeşimi rahatsız edecek seviyede bir sesi vardı. Hissiyatı Blue'ya göre kötü olsa da o kadar kötü değil be hocam.
Zevk meselesi biraz da. Ben sesi ve hissiyatı seviyorum. 😀

Aslında hissiyatı kötü değil, ikisi de farklı amaçlar için. Red genellikle daha oyun odaklı bir switchdir ancak düşük bütçede Red switch bulunamadığı için çoğu kişi Blue kullanıyor.

Aslında hissiyatı kötü değil, ikisi de farklı amaçlar için. Red genellikle daha oyun odaklı bir Switch'dir ancak düşük bütçede Red Switch bulunamadığı için çoğu kişi Blue kullanıyor.

Yani öyle ama karşılaştırınca cidden Red'de biz basmıyormuşuz dese biri bir şey diyemem çünkü cidden güzel bir hissiyatı var.

Hissiyat ön planda tutuluyor ise, Cherry MX switchler zaten alınmamalı bana kalırsa (MX Vintage Black hariç, onu da bulabilmeniz zaten aşırı zor). Çünkü, stok hallerinde gerçekten iyi değiller. Forumda benden çok daha bilgili hocalarım var, @hadwiger ve @Shuriken gibi. Mekanik klavyeleler ile ilgilenen insanlar arasında modlama denilen şey aşırı yaygındır, bunların hepsi de hissiyatı ve sesi iyileştirmek içindir. Kişisel olarak, gördüğüm kadarıyla en iyi Clicky, Tactile ve Linear switch bunlar;
Kailh Box White.
box_white_close_a3f3ed10-b03f-4e79-b795-4085d220eb1a_1048x700.jpg
Holy Panda.
maxresdefault.jpg
Gateron Ink Black.
black_ink_1024x1024.jpg
Fark ettiyseniz insanların kötü olarak gördüğü Gateron'dan bir tane burada var. Ancak, benim her zaman favorimin linear olduğunu belirtmeliyim. Ink Black kullanarak kendi klavyemi yapacağım yakın zamanda, ardından da yurt dışından lube ve switch film getirtip modlamasını da yapacağım. Switchlerin stok hali ve modlandıktan sonraki ses karşılaştırmasına bakabilirsiniz. 4:30'dan itibaren modlanmış halinin ses testi bulunuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca, ben MX Brown'dan neredeyse nefret ettiğimi bile belirtmiştim ama kötü bir switch olmadığını da söylemiştim, mesela yanlış hatırlamıyorsam @SideWinder hocam Logitech G710+ kullanıyor ve gayet memnun. Eğer isteğiniz tuşların daha hızlı çalışmasından, daha kolay basılmasından ötesiyse diye bunları belirtme gereği duydum, Türkiye içerisinde bu mekanik klavye topluluğu ne kadar sadece "oyun için" olmaktan çıkarsa o kadar iyi hepimiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı