Red Switch vs brown Switch

Makaleler
49
İyi forumlar. Bildiğiniz üzere Red Switch'in linear bir hissiyatı bulunuyor, ve ben bu linear hissiyatını az çok tahmin edebiliyorum. Ama daha önce doğru düzgün tacticle Switch bir klavye kullanmadım, ve hissiyatını merak ediyorum. Ama çok kararsızım, Red Switch'in rahat basım hissiyatı çok övülüyor. Blue Switch'i sesinden dolayı direkt eledim zaten. Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Alacağım klavye bu, Switch'lerin markası outemu. Aldığım zaman muhtemelen lube yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rk61 kullanıcısıyım. İki Switch'i de kullandım. Benim size tavsiyem Red Switch. Linear hissiyatı çok tatmin edici. Ayrıca bu klavyenin brown Switch'i kronik sorunlu.
@ArnıldCivardagezen hocam da Outemu Brown almayın demişti. Bu arada klavyeyi biraz anlatabilir misiniz? Rahatlığı nasıl? Ve kargo süreci nasıl işledi? Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Çok tatlı duruyor, klavye ihtiyacım yok aklıma soktun ya. 400 lira fiyat + vergi. Vergi ücretleri ne kadar oldu acaba... Bir de shippingler eskisi gibi mi yoksa hızlandı mı? Aliexpress'i sıklıkla kullanıyordum vergilerden önce.

@ArnıldCivardagezen hocam da outemu brown almayın demişti. Bu arada klavyeyi biraz anlatabilir misiniz? Rahatlığı nasıl? Ve kargo süreci nasıl işledi? Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Kargo süreci her yurt dışı ürünü gibi çok uzun sürüyor. Bana 32 günde geldi. Klavye genel olarak çok rahat. Fakat klavyenin en büyük eksisi Bluetooth süreci. Şarjı kesinlikle 8 saatten az gidiyor. 4 saatte bittiğini bilirim ben. Onun dışında klavye çok hoş bir RGB'ye sahip. Eğer beyaz konsepte sahip bir ortamınız varsa kesinlikle beyaz almanızı öneririm.

Kişiden kişiye göre değişir. Ben Red'leri hiç sevmem, yerine membrane bile seçerim. Brown'lar ise sessiz Blue'lar sayılabilir. O klik sesi yok ve tactile geri tepkisi daha hafif.

Kargo süreci her yurt dışı ürünü gibi çok uzun sürüyor. Bana 32 günde geldi. Klavye genel olarak çok rahat. Fakat klavyenin en büyük eksisi Bluetooth süreci. Şarjı kesinlikle 8 saatten az gidiyor. 4 saatte bittiğini bilirim ben. Onun dışında klavye çok hoş bir RGB'ye sahip. Eğer beyaz konsepte sahip bir ortamınız varsa kesinlikle beyaz almanızı öneririm.
Çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak, ne kadar vergi ödediniz?

İyi forumlar. Bildiğiniz üzere Red Switch'in linear bir hissiyatı bulunuyor, ve ben bu linear hissiyatını az çok tahmin edebiliyorum. Ama daha önce doğru düzgün tacticle Switch bir klavye kullanmadım, ve hissiyatını merak ediyorum. Ama çok kararsızım, Red Switch'in rahat basım hissiyatı çok övülüyor. Blue Switch'i sesinden dolayı direkt eledim zaten. Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Alacağım klavye bu, Switch'lerin markası outemu. Aldığım zaman muhtemelen lube yaparım.
Hotswappable değil bu model. Normal lube için sökmeniz gerek switch lehimlerini.

Hangi switch daha iyidir sorusuna da kişiden kişiye değişen çok göreceli bir kavram. Ben clicky switch hiç sevmiyorum mesela. Linear en iyi switch türü benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı