Redbull damlaması sonucu klavye tuşu sertleşti

254182

Hectopat
Merhaba sabah sadece 1 damla Red Bull damladı Tab tuşunun üstüne. Tuş çalışıyor falan ama biraz sertleşti nedense ne yapabilirim? Basılı kalıyor gibi oluyor ama basılı kalmıyor anladınız siz :D ne yapmam lazım acaba? Daha yeni klavye 1 haftalık. Mekanik değil.

Tuşu çıkarıp kolonyalı veya asetonlu bir peçete ile damlayan yeri silin. Başka bir şey ile silecekseniz uçucu bir madde olmasına dikkat edin.

Altı yapış yapış olmuştur çıkarın bir ıslak mendil vurun geçer.
Islak mendil zarar verebilir.

Tuşu çıkarıp kolonyalı veya asetonlu bir peçete ile damlayan yeri silin. Başka bir şey ile silecekseniz uçucu bir madde olmasına dikkat edin.

Islak mendil zarar verebilir.

Islak mendil çok sulu değilse ne zararı verecek meraktan soruyorum her zaman klavyemi ıslak mendille silerim daha zararını görmedim açıklamanızı isterim.

Islak mendil çok sulu değilse ne zararı verecek meraktan soruyorum her zaman klavyemi ıslak mendille silerim daha zararını görmedim açıklamanızı isterim.
Siz zarar görmediniz diye zarar vermiyor anlamına gelmiyor. Islaklık elektronik aksama ulaşırsa nur topu gibi bir yeni klavyeniz olur :) Bu dediğimi internet kafe işletenler özellikle bilir.

Tam olarak nerelerini silmem lazım hocam?
Nereye damladıysa oraları silin, kolonyayı abartmayın ve çok bastırmayın tabii.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı