Reddit TR kitlesi neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Osmanlı"daki şeriati heralde günümüz arap ülkelerindeki şeriat sanıyorlar not: araplara ırkcılığım yok yaptığı şeriatı desteklemiyorum pek.
1)Osmanlı'da şeriat falan yoktu padişahın ağzından çıkan laf kanun sayılırdı.

2)Taliban cart curt gayet te Allah'ın hükmünü uyguluyor aslında. Sadece ülkemizde deistik Müslümanlar kabullenemiyor bunu.

2)Taliban cart curt gayet te Allah'ın hükmünü uyguluyor aslında. Sadece ülkemizde deistik Müslümanlar kabullenemiyor bunu.

Taliban Allah'ın hükmünü uygulamıyor, Kuran-ı kerim esas alınırsa kadınların okuma,çalışma özgürlüğü kısıtlanamaz.

Talibanın yaptığı bazı şeyler evet Kur'an hükmüdür. Ancak tamami bir kur'an hükmü yoktur.

1)Osmanlı'da şeriat falan yoktu padişahın ağzından çıkan laf kanun sayılırdı.

Ne kadar taliban destekçisi varsa alayını selamlıyorum

Osmanlı"daki şeriatı heralde günümüz arap ülkelerindeki şeriat sanıyorlar not: araplara ırkcılığım yok yaptıkları şeriatı desteklemiyorum pek.
Kuran'da istenilen zaten yönetimin belirli ilkeler dahilinde olmasıdır. Kuran'da açıklanan ilkelere göre yönetilmesi gerekilir ki onlar da liyakat,adalet gibi olması gereken ilkelerdir.

Reddit'te KGBTR diye bir sayfa var gündem hakkında konusuluyor genelde sitede rollere baktıgımda. Ezan dinlemek isteyen kasetten dinlesin" bana arabın inancı lazım değil diye rollere sahiptiler. Yobaz ilan edebilirsiniz beni ama neden böyle bir şey yaptıklarına anlam vermek pek mümkün değil.
Seni kırmak istemem ama bu tartışılacak bir konu değil. Senin inandığın bir şeye başkası inanmayabilir. Şimdi de diyeceksin ki saygı göstermesi lazım, onu da yapmıyorsa ne yapacaksın.
İnanıp inanmakla alakası yok,din,kültür üzerinden yapılan mizaha gülerim yargılamam ama bu sayfanın yaptığı tek şey o allah yerine Atatürk kelimesini kullanarak mizah yapmaya çalışmak.İlk gördüğüm zamanlar komik geliyordu ama her post aynı,yorumlarda da aynı malzemeyi kullanıyorlar.Yobaz vs.demeyin pek inançlı olduğumu söyleyemem zaten ama bu kadar fazla yapınca inanın komik olmuyor.

Mesajlarını değişsende onlar kayıt defterinde gözüküyor. Lafının arkasında durmaktan acizsin, siliyorsun mesajı. :D Çoktan raporladım seni. Güle güle.

Tipik bir bordo klavye olayı. İnternette bile cesareti olmayan gerçek hayatta gidip mültecileri kovacakmış da onu yapacakmış. Atatürk ve cephede savaşanlar bunlar gibi olsaydı o savaşlar kazanılmazdı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı