Redmi, 300W Hızlı Şarj Özelliğini Tanıttı

Arkadaşlar bırakın adamlar abartsın olayı neden takıldınız bu konuya bu kadar anlamadım, 5 dakikada şarj olacak diyor ve birisi diyor bataryanın ömrü azalır diyor, arkadaşlar sizce adamlar bu hususu düşünmemiş midir? teknoloji ilerliyor bu çok iyi bir şey mesela acelem var şarjım yok bu konu beni çok üzüyor ancak 5 dakikada dolsa şarjım ne kadar güzel olur, her şeyin bir açığını ve kötü yanını bulmak yerine bu konunun hayatımıza olacak iyileştirmelerini konuşsak daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Namı olmasaydı şu anda pazarın neredeyse yarısını Android oluşturmazdı. Ayrıca Samsung kullanmıyorum imzamda da ne kullandığım yazıyor, ha eğer varsayımsal olarak yazdıysanız da duruma göre değişir. Eğer kaynakları paylaşıp editlememize izin verecekse, uygulama desteği olacaksa kullanırdım ki zamanında farklı işletim sistemli telefon kullanmayı çok denedim-Windows Phone- fakat uygulama desteğinden ötürü bırakmak durumunda da kaldım.

Pazarın yarısın Android'in oluşturmasının sebebi çok iyi olduğu için değil tamamen markaların üşengeçliğinden kaynaklı ve ayrıca yıllardır aynı işletim sistemini kullandıkları için kendileri yapmayı tercih etmiyorlar Android en iyisi olduğu için değil yani. Samsung kullanmanızıda örnek olarak verdim.

Telefon ısıdan patlayınca gelen pişmanlık hissi.

120W ile 20 21dk civarlarında dolduruyorum ben. 300 ile ne olacak merakla bekliyorum. İşin güzel yanı Tip C üzerinden şarj edilebilen dizüstülerin adaptörlerini taşımak da gerekmiyor bu tarz güçlü adaptörlerde.

Batarya ömrü 8 saat falan olsun yeter bana, hızlı şarj pratik bir şey ama Xiaomi olayı abartıyor gibi sanki.

Kablolu şarj da her şey mümkün, kablosuzda bunu yapmak güzel olabilirdi tabii ki çok riskli insana doku hasarı verebilir.

Namı olmasaydı şu anda pazarın neredeyse yarısını Android oluşturmazdı. Ayrıca Samsung kullanmıyorum imzamda da ne kullandığım yazıyor, ha eğer varsayımsal olarak yazdıysanız da duruma göre değişir. Eğer kaynakları paylaşıp editlememize izin verecekse, uygulama desteği olacaksa kullanırdım ki zamanında farklı işletim sistemli telefon kullanmayı çok denedim-Windows Phone- fakat uygulama desteğinden ötürü bırakmak durumunda da kaldım.

Güvenlik kısmına katılıyorum ancak berbat olan Android değil üreticilerin saçma UI'ları.

UI evet o konu zaten aşırı saçma madem rakibin iOS tüm markalar arge masrafını kısarak ortak yazılım geliştirsinler, bu sayede sürekli güncelleme desteği vs olsun, her marka da kendi uyg mağazasını yine içinde sunabilir. Birçok telefon yazılımı düzgün olur

Arkadaşlar bırakın adamlar abartsın olayı neden takıldınız bu konuya bu kadar anlamadım, 5 dakikada şarj olacak diyor ve birisi diyor bataryanın ömrü azalır diyor, arkadaşlar sizce adamlar bu hususu düşünmemiş midir? teknoloji ilerliyor bu çok iyi bir şey mesela acelem var şarjım yok bu konu beni çok üzüyor ancak 5 dakikada dolsa şarjım ne kadar güzel olur, her şeyin bir açığını ve kötü yanını bulmak yerine bu konunun hayatımıza olacak iyileştirmelerini konuşsak daha faydalı olur diye düşünüyorum.
Samsung Note 7'de olan olayların tekrar olmasını istemem açıkçası, orada bataryalar patlıyordu umarım bunda da bir çözüm bulmuşlardır.
Pazarın yarısın Android'in oluşturmasının sebebi çok iyi olduğu için değil tamamen markaların üşengeçliğinden kaynaklı ve ayrıca yıllardır aynı işletim sistemini kullandıkları için kendileri yapmayı tercih etmiyorlar Android en iyisi olduğu için değil yani. Samsung kullanmanızı da örnek olarak verdim.
Markaların üşengeçliği değil. Şu anda Android safında onlarca marka var. Her birinin ayrı ayrı yazılım geliştirdiğini düşünsenize, berbat olurdu. Diyelim ki OP telefondan Samsung'a geçeceksiniz ama OP'de bulunan uygulamalar Samsung'un uygulama mağazasında yok ya da yazılım uyuşmazlığı oluyor. Böyle bir şey hem markalar açısından hem de tüketici açısından kötü olurdu. Adamlar tek bir yere yatırım yapıyorlar böylece hem uyumsuzluk sorunu olmuyor hem de mağaza bayağı gelişmiş oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı