Redmi 4X ROM Flashlanırken Hata Olursa Ne Yapılmalı?

Makaleler
7
Yer
İstanbul/Anadolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Athlon X2 6000+ || AMD HD Radeon 5570 || Asus M2A-MX || Sandisk 120 GiB SSD || Kingston 800 MHz 4GiB || Preo MG08 Mouse || Microsoft Comfort Curve Keybord 2000 v1.0
Meslek
Yazılımcı
Selamlar abiler, ablalar.
Redmi 4X cihazıma ROM flashlamak istiyorum. İlk defa yapacağım. Yanlış bir şey yaparsam neler olabilir? Elimde yedek telefon da yok.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış derken nasıl yanlış? Yanlış ROM flashlamaya çalışmak gibi mi?

Yanlış derken nasıl yanlış? Yanlış ROM flashlamaya çalışmak gibi mi?
Olabilir hocam, her türlü yanlış şey bana nasıl mâl olur. Dediğim gibi yedek telefonum yok o yüzden hani biraz korkuyorum.

Olabilir hocam, her türlü yanlış şey bana nasıl mâl olur. Dediğim gibi yedek telefonum yok o yüzden hani biraz korkuyorum.
Ben TWRP'de yanlış ROM flashlamaya çalışırken hata veriyordu uyumlu değil diye. Ondan yanlış flashlarsam bir şey olmuyordu ama her telefonda veya ROM'da böyle hata veriyor mu bilmiyorum. Ben ilk deneyimlerimde sürekli bootloopa giriyordum ama telefon bozulmamıştı.

Ben TWRP'de yanlış ROM flashlamaya çalışırken hata veriyordu uyumlu değil diye. Ondan yanlış flashlarsam bir şey olmuyordu ama her telefonda veya ROM'da böyle hata veriyor mu bilmiyorum. Ben ilk deneyimlerimde sürekli bootloopa giriyordum ama telefon bozulmamıştı.
Bootlopp ne oluyor hocam?

Yanlış bir şey yaparsak yükleme ekranında kalıyor telefon. Ama TWRP ekranına giriliyor hala. Yani telefon bozulmuyor.
Hmm, anladım hocam. Peki bu cihaza hangi ROM'u önerirsiniz? Birde hocam bu işler nasıl oluyor ben biraz baktım ama siz de bu yardımcı olursanız iyi olur. Artı olarak hocam eğer bir sıkıntı olursa stock ROM'a dönebilir miyim?
Kusura bakmayın hocam bu işlerde yeniyim, korkuyorum bir şey olursa diye :)

Hmm, anladım hocam. Peki bu cihaza hangi ROM'u önerirsiniz? Birde hocam bu işler nasıl oluyor ben biraz baktım ama siz de bu yardımcı olursanız iyi olur. Artı olarak hocam eğer bir sıkıntı olursa stock ROM'a dönebilir miyim?
Kusura bakmayın hocam bu işlerde yeniyim, korkuyorum bir şey olursa diye :)

Bunu öneririm GSI olanını kurmuştum güzeldi.

Öncelikle stable bir ROM bulmanız lazım stabil yazıp olmayan ROM'larda var maalesef kullanıcı yorumları gibi şeylere bakmanızı öneririm ve çoğu kişi gsi öneriyor ama bence tavsiye etmem gsiler bütün telefonları kapsıyor genelde ve hatalar olabiliyor yani cihazınıza özel ROM'lar kullanmanızı tavsiye ederim ve resmi sitesi olan ROM'lar LineageOS gibi vb official ROM kurmanızı öneririm Bitcoin mining unofficial LineageOS gibi sistemlerde olaylar olabiliyor gerisi TWRP'den flashlamak :D çökerse gene ROM atarsınız stock sorun olmaz. XDAdan bulabilirsiniz fazlasıyla ROM.

Yeni konular

Geri
Yukarı