Redmi 9A nasıl 64 Bit yapılır?

anonimkurt

Decapat
Merhaba.
Telefonum Xiaomi Redmi 9A 3GB/32GB
Cihazım bazı uygulamaları/oyunları yükleyemiyor. Bu sanırım cihazımın 32 Bit olmasından kaynaklanıyor işlemcime baktığım zaman "64-bit armv8-a (32 Bit mode)" olarak gözüküyor yani telefonumun yazılımı 32 Bit ama işlemcim 64 Bit destekliyor. Benim yapmak istediğim telefonuma 64 Bit uyumlu bir Custom ROM yüklemek.
Telefonumla uyumlu 64 Bit destekli Custom ROM var mıdır?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Dediğin şey belki mümkün olabilir ama yapmanı önermem (en azından tek başına)
Bence olsa bile stabilite, uyum sorunu olacaktır yabancı forumlarda da birçok kişi bunu deneyerek cihazı brick yapmış.

64 Bit'e geçersem mi uyum sorunları oluyor?
Kesinlikle olur demiyorum;olabilir,sonuçta 32 bit mimariye sahip bir işletim sistemli cihaza 64 bit kuruyorsun belki işlemciyi ona göre kısmış olabilirler.Dediklerim saçma da olabilir ama kısacası olsa bile yüklemeni önermem.

Kesinlikle olur demiyorum; olabilir, sonuçta 32 Bit mimariye sahip bir işletim sistemli cihaza 64 Bit kuruyorsun belki işlemciyi ona göre kısmış olabilirler. Dediklerim saçma da olabilir ama kısacası olsa bile yüklemeni önermem.
Bence direkt telefonu değiştireyim en mantıklısı :D
Önce ARM64 bir çekirdek derlenmesi gerekiyor.
Sonra o çekirdeğe uygun ROM hazırlanabilir ama geliştiriciler bu tip uğraşları daha popüler cihazlar için yapıyor. Şu an ARM64'e geçmeniz pek mümkün değil.
Bunu kendim yapma ihtimalim var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı