Çözüldü Redmi Game Turbo "bellek istinası" ne işe yarıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Millet cevabı sallamış, ya da soruyu anlamamış. Ben anlatayım.

"Game Turbo", oynadığın oyunda alacağın FPS'i düşüren arka plan yüklerini (Arka plan uygulamalarını) kapatır ve belleği temizler.
Ama bu senin arka planda işlem yapmasını istediğin uygulamaları da kapatır ve işlemi durdurur (Örneğin 3. taraf uygulamada aldığın ekran kaydı, onu da durdurur. Ya da müzik dinliyorsundur, müziği susturur)

"Bellek istisnası" ise kapanmasını katiyen istemediğin uygulamaları seçtiğin liste, Game Turbo açılınca tüm uygulamalar kapanır, seçtiğin o uygulamalar kapanmaz. Ben Spotify ve XRecorder uygulamalarını "bellek istisnası"na alırım.
Geçici bellek (RAM) telefonda oyunlara girdiğinizde oynadığınız oyun RAM'in %100'ünü kullanmıyor. Kendisine ayrılan Bellek'de oynatıyor. Ha dilerseniz oyunun FPS'i, akıcılığı, performansı sizi tatmin etmedi ben oyunumun daha fazla RAM'i kullanmasını istiyorum derseniz arka plan uygulamaları kısıtlar ve oyununuza sunar.

"Game Turbo", oynadığın oyunda alacağın FPS'i düşüren arka plan yüklerini (Arka plan uygulamalarını) kapatır ve belleği temizler.
Ama bu senin arka planda işlem yapmasını istediğin uygulamaları da kapatır ve işlemi durdurur (Örneğin 3. taraf uygulamada aldığın ekran kaydı, onu da durdurur. Ya da müzik dinliyorsundur, müziği susturur)

"Bellek istisnası" ise kapanmasını katiyen istemediğin uygulamaları seçtiğin liste, Game Turbo açılınca tüm uygulamalar kapanır, seçtiğin o uygulamalar kapanmaz. Ben Spotify ve XRecorder uygulamalarını "bellek istisnası"na alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

"Game Turbo", oynadığın oyunda alacağın FPS'i düşüren arka plan yüklerini (arka plan uygulamalarını) kapatır ve belleği temizler.
Ama bu senin arka planda işlem yapmasını istediğin uygulamaları da kapatır ve işlemi durdurur (örneğin 3. taraf uygulamada aldığın ekran kaydı, onu da durdurur. Ya da müzik dinliyorsundur, müziği susturur)

"Bellek istisnası" ise kapanmasını katiyen istemediğin uygulamaları seçtiğin liste, Game Turbo açılınca tüm uygulamalar kapanır, seçtiğin o uygulamalar kapanmaz. ben Spotify ve xrecorder uygulamalarını "bellek istisnası"na alırım.

Yani benim anlattığımla senin anlattığının arasındaki farkı bana anlatır mısın?

Yani benim anlattığımla senin anlattığının arasındaki farkı bana anlatır mısın?

Sen Game Turbo'yu anlatmışsın. Ben bellek istisnasını anlattım. Boş ver, galiba sen başka türlü anlatmaya çalıştın. Bir sorundan bahsettiğini sandım ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı