Redmi Note 10 Pro şarjı hızlı bitiyor

Lamparages

Centipat
Telefonu alalı 1 hafta falan oldu 7-8 saat ekran süresi alıyorum. 1-1.5 gün dayanıyor diyenler oluyor ama ben sabah şarja takınca akşama bitmiş oluyor ve geceleri çok şarj yiyor. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı telefonu kullanıyorum, kasım ayında aldım. Bir kaç ay pili 1.5 gün rahat dayanıyordu gerçekten de ama bu aralar 1 günü bile çıkaramamaya başladı. Gece %10-15 şarjı gidiyordu, çözümü wifi kapatmakla buldum. Ama kullanım esnasındaki şarj azalma durumunu çözemedim hala. Ayarlar pil kısmından bakınca en çok pil yiyen 2. uygulama olarak wifi gözüküyor %20 ile.

Telefonu alalı 1 hafta falan oldu 7-8 saat ekran süresi alıyorum. 1-1.5 gün dayanıyor diyenler oluyor ama ben sabah şarja takınca akşama bitmiş oluyor ve geceleri çok şarj yiyor. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

7-8 saat ekran süresi normal olan zaten herkesin kullanım tarzı farklı 1.5 gün kullananlar belki günde 2-3 saat telefona bakıyordur.

Klâsik Xiaomi telefonları. Yıllardır yazılım işini verimli bir şekilde çözemediler ki bende Xiaomi note 10 var. İçinde 5260 mah olmasına rağmen aldığım günden beri 7 8 saati geçmedi.
Her gelen güncelleme ile de batarya performansı düştü.

Hatta işin ilginç tarafı yazın garantisi bitiyordu ve bende batarya değişimi için gönderdim. Batarya değişti iyi hoşta da şuan şarjım eski bartayaya göre hızlı bitiyor. Eski 2 yıllık batarya daha iyiydi.

7-8 saat ekran süresi normal olan zaten herkesin kullanım tarzı farklı 1.5 gün kullananlar belki günde 2-3 saat telefona bakıyordur.
Anladım ama gece gitmesi biraz zoruma gidiyor açıkçası.

Klâsik Xiaomi telefonları. Yıllardır yazılım işini verimli bir şekilde çözemediler ki bende Xiaomi Note 10 var. İçinde 5260 mAh olmasına rağmen aldığım günden beri 7 8 saati geçmedi.
Her gelen güncelleme ile de batarya performansı düştü.

Hatta işin ilginç tarafı yazın garantisi bitiyordu ve bende batarya değişimi için gönderdim. Batarya değişti iyi hoş da da şu an şarjım eski bartayaya göre hızlı bitiyor. Eski 2 yıllık batarya daha iyiydi.

Kaçak olmasa belki yapabilirdim bir şeyler ama mümkün gözükmüyor.

Aynı telefonu kullanıyorum, Kasım ayında aldım. Birkaç ay pili 1.5 gün rahat dayanıyordu gerçekten de ama bu aralar 1 günü bile çıkaramamaya başladı. Gece %10-15 şarjı gidiyordu, çözümü Wi-Fi kapatmakla buldum. Ama kullanım esnasındaki şarj azalma durumunu çözemedim hala. Ayarlar pil kısmından bakınca en çok pil yiyen 2. uygulama olarak Wi-Fi gözüküyor %20 ile.

Bunu başka bir şekilde çözemez miyiz? MIUI 13 kullanıyorum 12'yi denemeden güncellemiştim. MIUI 14 güncellemesi mevcut şu anda.

Bende GM21 Pro var günde 3 kere şarj ediyorum siz 7-8 saat ekran süresine çok takılmayın :)

Eski telefonum öyleydi zor.

Bunu başka bir şekilde çözemez miyiz? MIUI 13 kullanıyorum 12'yi denemeden güncellemiştim. MIUI 14 güncellemesi mevcut şu anda.
Hiç bir fikrim yok. Ben MIUI 13 kullanıyorken gayet iyi gidiyordu şarjım, emin değilim ama sanırım MIUI 14' geçince oldu. MIUI 14'te hem EEA Rom hemde indonezya Rom denedim pek fark yok. MIUI 13'e geri dönüp test etmeyi düşünüyorum. Garanti var diye EU Rom atamıyorum garanti olmasa atardım, sizin garanti yoksa EU Rom deneyebilirsiniz. Veya herhangi bir custom rom.

Hiçbir fikrim yok. Ben MIUI 13 kullanıyorken gayet iyi gidiyordu şarjım, emin değilim ama sanırım MIUI 14' geçince oldu. MIUI 14'te hem eea ROM hem de indonezya ROM denedim pek fark yok. MIUI 13'e geri dönüp test etmeyi düşünüyorum. Garanti var diye EU ROM atamıyorum garanti olmasa atardım, sizin garanti yoksa EU ROM deneyebilirsiniz. Veya herhangi bir Custom ROM.

Garantim yok. IMEI atılmadı daha telefona bir problem olur mu ROM denemek?

Geri
Yukarı