Redmi Note 10 Pro vs Note 11 Pro

Hocam şubat ayında Note 10 Pro aldım bazı yazılımsal sorunları bulunuyor klasik Xiaomi. 2.el TR cihazı olarak aldım şu ana kadar karşılaştığım sorunlar:
Ön kamera çalışmaması ve galerinin fazla şarj yemesi.
Ön kamera meselesi kamerayı açtığım an çalışmıyor kapatıp bir 30 saniye sonra açınca düzeliyor. Fakat galeri meselesi düzelmiyor bende, bende gidip galeriyi devre dışı bıraktım ve onun yerine Google Fotoğraflar kullanıyorum. Telefondan son derece memnunum hiçbir şikayetim yok 120 Hz ekranı fazla deneyimlemedim gerek duymadım yani o kadar oyun oynamadığım için.

0'dan 100'e kaç dk sürüyor hocam ortalama. Epey'de 74dk diyor ama merak ettim.

Hocam ben hızlı şarj kullanmıyorum o şekilde 1 saat civarına Full şarj oluyor. Hızlı şarjla ise yarım saat civarına şarj oluyor fakat normalden çok daha fazla ısınıyor ve daha hızlı şarjı bitiyor ben bu yüzden fazla tercih etmiyorum hızlı şarjı.

Hocam ben hızlı şarj kullanmıyorum o şekilde 1 saat civarına Full şarj oluyor. Hızlı şarjla ise yarım saat civarına şarj oluyor fakat normalden çok daha fazla ısınıyor ve daha hızlı şarjı bitiyor ben bu yüzden fazla tercih etmiyorum hızlı şarjı.

Belli bir yerden sonra bitiyor mu? Ne yapqcağız peki o durumda? Yeni bir batarya veya adaptör mü alacağız?

Hicam daha beteri çıktı. O durumda ne yapacağız? Ayrıca da iyi geceler sabah olinca bakarım hicam mesaja.

Hocam ayarlardan hızlı şarjı kapatırsınız olur biter dert edilecek bir şey değil ayrıca dediğim farkta şöyle ben Full şarjla normalde 12 saatten fazla ekran süresi alıyorum. Ama kuzenimin hızlı şarjını kullandığımda bu 10 saatlere kadar düştüğünü hatırlıyorum. Belki daha fazla şarj yiyen uygulama kullanmış olabilirim ama yine de biraz daha hızlı gidiyor deneyimlediğim kadarıyla.

Yurt dışı cihazlar normalde Türkiye de kullanılmıyor ama bazı telefoncular IMEI atarak bu işi hallediyor.
IMEI işlemci bazı modellerde sıfırlama ve güncelleme sırasında gidebiliyor .( IMEI ginidnce mecbur yeniden yaptırmak zorundasın yoksa telefon belli bir süre sonra aramalara kapanıyor )
Yurt dışı cihaz alacaksan ( yani IMEI atılmış) alırken güncelleme ve sıfırlama da IMEI gider mi diye sor.
Benim kullandığım note 11 pro da sorun yok.

Ayrıca yurt dışı cihazların garantisi olmaz.
note 11 proda imei işleminiz yazılımsal mı yoksa donanımsal (dirençli) mi? sıfırlama ve güncellemede imei silinmiyor mu

Geri
Yukarı