Redmi Note 10s alınır mı?

Bütçe
3500 TL

hazenxd

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, arkadaşım için telefon bakıyoruz, 3500 TL gibi bir bütçesi var. Beraber oyun oynadığımız için Redmi Note 10s önerdim ama aklında soru işaretleri kaldı. Onları da buraya sormak istedim. Öncelikle;

1. Xiaomi tarafında Redmi serisi alınmaz diyorlar, sizce bu ne kadar doğru?
2. Ürün Mediatek işlemcili olduğu için ileride (3-4 yıl gibi bir süre zarfında) performans kaybı yaşar mı?
3. Isınma sorunu olduğu doğru mu? Varsa bile ne kadar var?
4. Yazılım anlamında gerçekten sıkıntılı mı? Sıkıntılıysa bile ileride çözülür mü?
5. Kamerası tabiri caizse "çamur" gibi diyenler olmuş, testlerine baktık aslında gayet güzel görünüyordu ama gerçekten kötü mü?

Ayrıca bu fiyatta daha güçlü bir cihaz var mı? Varsa eğer bu cihaz dışında da tavsiyelerinizi alabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Modele göre değişir. Günümüzde sıfır veya yurt içi olarak Note 8 ve Note 9 ailesi alınmaz mesela.

2. ürün MediaTek işlemcili olduğu için ileride (3-4 yıl gibi bir süre zarfında) performans kaybı yaşar mı?

İşlemcisi Snapdragon bile olsa söylediğiniz sürelerde performans kaybı yaşar, bu normal bir durum.

3. ısınma sorunu olduğu doğru mu? Varsa bile ne kadar var?

İşlemcisinin nanometre boyutu rakiplerine göre biraz daha büyük olduğundan Snapdragon rakiplerine göre 1-2 derece sıcak çalışabilir normal bir durum.

4. yazılım anlamında gerçekten sıkıntılı mı? Sıkıntılıysa bile ileride çözülür mü?

Yazılımında bildiğim ciddi bir sorun yok, olsa bile giderilir büyük ihtimalle.
(Yazılımı sıkıntılıdan kastınız "MIUI kötü mü?" ise evet, MIUI rakiplerinden daha geride kalan bir arayüz)

5. kamerası tabiri caizse "çamur" gibi diyenler olmuş, testlerine baktık aslında gayet güzel görünüyordu ama gerçekten kötü mü?

Bende birkaç test izledim ama "çamur" denilecek seviyede değil kesinlikle.
Ama kullanmadığım veya çevremde kullanan biri olmadığı için kesin bir şey diyemeyeceğim.

Ayrıca bu fiyatta daha güçlü bir cihaz var mı? Varsa eğer bu cihaz dışında da tavsiyelerinizi alabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Sadece POCO X3 Pro var. Ama kamerası rakiplerinden çok daha geride, tasarımı bana göre kaba, ergonomik açıdan ağır ve kaba bir cihaz.

Selamlar, arkadaşım için telefon bakıyoruz, 3500 TL gibi bir bütçesi var. Beraber oyun oynadığımız için Redmi Note 10s önerdim ama aklında soru işaretleri kaldı. Onları da buraya sormak istedim. Öncelikle;

2. Ürün MediaTek işlemcili olduğu için ileride (3-4 yıl gibi bir süre zarfında) performans kaybı yaşar mı?
3. Isınma sorunu olduğu doğru mu? Varsa bile ne kadar var?
4. Yazılım anlamında gerçekten sıkıntılı mı? Sıkıntılıysa bile ileride çözülür mü?
5. Kamerası tabiri caizse "çamur" gibi diyenler olmuş, testlerine baktık aslında gayet güzel görünüyordu ama gerçekten kötü mü?

1-Xiaomilerde Redmi değil sadece sensör sorunu yaşayan insan çok fazla, tek çözümü sensörü kapatmak, bu sefer de güzel bir özellikten her telefonun yaptığı özellikten mahrum kalıyorsunuz.
2- Üç dört yıldan sonra sıkıntı çıkarmaya başlamayacak telefon bilmiyorum. En azından güncellemelerden mahrum kalır.
3-Konu hakkında bilgim yok.
4-2018'den beri sensör sorunu çözülemedi Note 10 Pro'da bile insanlar yaşayabiliyor sorunu.
5-Bilgim yok.

Alınır güzel telefon bütçe artırma şansınız varsa A52 bakabilirsiniz.

1- Modelden modele göre değişebilir.
2- Tahmin etmek zor ama 2 sene boyunca sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum
3- Oyunlarda hissedilir şekilde ısınma oluyor fakat oyun dışında ısınma olmuyor.
4- Evet sıkıntıları var özellikle ilk defa Xiaomi kullanıyorsanız reklamlara şaşırabilirsiniz. Dosya yöneticisinde bile reklam çıkıyor fakat ayarlardan kapatabiliyorsunuz.
5- Benim işimi görüyor fakat sizin işinizi görür mü bilemiyorum.
Eğer ben oyun oynayacağım derseniz kesinlikle POCO X3 Pro almanızı öneririm.

Amaç sadece oyun olmadığı için X3 Pro'yu en başta elemişti zaten. Tasarımı ve kamerası hoşuna gitmedi ve biraz da ağır cihaz sanırsam. Bu yorumlardan sonra sanırım Redmi Note 10s alacak kendisi. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Note 10S kullanıcısıyım.

1) Redmi serisinin alınmaması gerektiğini söylemek tamamen saçmalık.

2) 2 yıldır Mediatek G90 serisi işlemcilerde herhangi bir sıkıntı yok. 4 5 yıl için kimse kesin bir şey diyemez. Ben sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası.

3) Abartı bir ısınma yok. Rakiplerinden üretim mimarisi gereği biraz daha fazla ısınıyor. Oyunlarda en fazla 49 derece gördüm. Normal kullanımda da 38 41 arası değişiyor genel olarak.

4) Herhangi bir yazılımsal sorunu yok. Aldığımdan beri gayet stabil. 4 aydır kullanıyorum. 12.5 ile geldi direkt.

5) Düşük ışık performansı ve gece çekimleri çok kötü. Video performansı, fotoğraf performansının gerisinde. 64 MP güneş ışığında çekilen fotoğrafları gayet güzel. Standart 12 MP ile çekilen fotoğrafların detay kalitesi kötü.

Kamerası benim işimi görüyor ama biraz daha iyi olmasını isterdim.

Sensör sorununa gelirsek telefonu ilk aldığımda sensör hatası vardı cihaz benim yüzümü görür görmez ekranı yanıyordu. Sonradan gelen güncelleme ile bu sorun düzeltildi.

Note 10s kullanıcısıyım.

1) Redmi serisinin alınmaması gerektiğini söylemek tamamen saçmalık.

2) 2 yıldır MediaTek G90 serisi işlemcilerde herhangi bir sıkıntı yok. 4 5 yıl için kimse kesin bir şey diyemez. Ben sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası.

3) abartı bir ısınma yok. Rakiplerinden üretim mimarisi gereği biraz daha fazla ısınıyor. Oyunlarda en fazla 49 derece gördüm. Normal kullanımda da 38 41 arası değişiyor genel olarak.

4) herhangi bir yazılımsal sorunu yok. Aldığımdan beri gayet stabil. 4 aydır kullanıyorum. 12.5 ile geldi direkt.

5) düşük ışık performansı ve gece çekimleri çok kötü. Video performansı, fotoğraf performansının gerisinde. 64 MP güneş ışığında çekilen fotoğrafları gayet güzel. Standart 12 MP ile çekilen fotoğrafların detay kalitesi kötü.

Kamerası benim işimi görüyor ama biraz daha iyi olmasını isterdim.

Sensör sorununa gelirsek telefonu ilk aldığımda sensör hatası vardı cihaz benim yüzümü görür görmez ekranı yanıyordu. Sonradan gelen güncelleme ile bu sorun düzeltildi.

Note 10s'i bana önerir misin brom? A74 ile Note 10s arasında kaldım arasında 600 liraya yakın fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı