Redmi Note 10s ses ve dokunmatik çalışıyor ama ekran gözükmüyor

Hashtag

Hectopat
Daha fazla  
Kullandığım Redmi Note 10s telefonumun birkaç ay önce darbeye bağlı olarak ekranın sol alt köşesinden ortasına kadar kırıklar vardı ancak kullanıma hiçbir etkisi yoktu. Ekran kasadan kırıksız şekilde, yuvadan ayrılır gibi ufak bir miktar ayrılıyordu. Ben de telefoncuya götürüp yapıştırttım ve o günden beri bir sıkıntı yoktu. Dün gece düz zemine ekranı darbe alacak şekilde düştü. Geçmişte kırıkların en yoğun olduğu sol alt köşede derin ve ele gelen bir kırık oluştu ve ekran tamamen gitti(tuş kilidi kapalı gibi simsiyah ekran). Ayrıca bu sefer ekran tamamen, yuvadan ayrılır gibi telefonun kasasından ayrılıyordu. Yalnızca telefonun kasa ve ekranı arasında, sol alt kısımda ne olduğunu hiç bilmediğim bir elektronik aksam sayesinde tamamen yerinden çıkmıyordu. O an açık olan video kesintisiz şekilde devam ediyordu zira sesi sorunsuz şekilde gelmeye devam ediyordu.

Kilit ekranında olduğuna emin olduğumda ekranı kurcaladığım için dokunmatiğin çalıştığına da eminim. Sesiyle oynadım, tuş kilidi ekranında rastgele parmağımı gezdirerek ekranı test ettim ve desen çizerken olan titreşim hala anında oluyordu. Sabah ekran değişimi için bıraktığım dükkana akşam gittiğimde bana gerekli işlemin yapıldığını ancak görüntünün gelmediğini söylediler(ya da anlık gidip geldiğini, tam olarak hatırlayamıyorum) devam eden sorunumun ya "ekran filmi" ya da "anakart" kaynaklı olabileceğini söylediler. Yarın gün içerisinde yeni ekran filmi takılacağını, eğer çözüm bu olmazsa sorunun anakart kaynaklı olduğunun kesinleşeceği söylendi. Anakart kaynaklı olması durumunda da "yeni telefon al daha iyi" yorumunu yaptılar. Bu konuda anlamadığım nokta, ses veren, çalışan ve dokunmatiği tepki veren cihazın yalnızca görüntüsünün/ekranının gitmesi bu kadar devasa bir soruna sebep olur mu? Hala bu tepkileri vermeye devam eden cihazın sorununun ekran filmi yerine anakart kaynaklı olma olasılığı fazla mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı