Redmi Note 10s vs Note 11s vs Samsung M23

Riku

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 6 senedir kullandığım Huawei P9 Lite cihazım bozulduğu için yeni bir telefon arayışındayım. Bütçem 6500TL. İkinci el ve yurt dışı telefon kesinlikle düşünmüyorum. Bütçem içerisinde bulabildiğim telefonlar başlıkta yazanlar. Telefonu oyun ve sosyal medya için kullanacağım. Kamera benim için önemli değil. Güncel ve beni uzun süre götürebilecek bir telefon arayışındayım. Forumu takip ettiğim kadarıyla bu bütçelerde sürekli 10s öneriliyor. Hem daha güncel hem de ekranının 90Hz olması nedeniyle 11s benim için bir adım önde. İşlemcisindeki soğutma sistemini söylemiyorum bile. Bunların yanında her ne kadar 4 GB RAM'i olması ve ekran teknolojisi beni korkutsada işlemcisi yüzünden M23 de seçeneklerim arasında. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca araştırma yaparken POCO M5'e denk geldim. İçerisinde G99 bulunması ilgimi çekti fakat pek tercih edilen bir telefon değil sanırım. Bütçemi zorlamama değer mi? Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. 6 senedir kullandığım Huawei P9 Lite cihazım bozulduğu için yeni bir telefon arayışındayım. Bütçem 6500TL. İkinci el ve yurt dışı telefon kesinlikle düşünmüyorum. Bütçem içerisinde bulabildiğim telefonlar başlıkta yazanlar. Telefonu oyun ve sosyal medya için kullanacağım. Kamera benim için önemli değil. Güncel ve beni uzun süre götürebilecek bir telefon arayışındayım. Forumu takip ettiğim kadarıyla bu bütçelerde sürekli 10s öneriliyor. Hem daha güncel hem de ekranının 90Hz olması nedeniyle 11s benim için bir adım önde. İşlemcisindeki soğutma sistemini söylemiyorum bile. Bunların yanında her ne kadar 4 GB RAM'i olması ve ekran teknolojisi beni korkutsada işlemcisi yüzünden M23 de seçeneklerim arasında. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca araştırma yaparken POCO m5'e denk geldim. İçerisinde G99 bulunması ilgimi çekti fakat pek tercih edilen bir telefon değil sanırım. Bütçemi zorlamama değer mi? Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

M23 almak gibi bir hata sakın yapma derim. Berbat bir ekrana sahip. Redmi Note 10s ya da 11sten birini almanı tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar. 6 senedir kullandığım Huawei P9 Lite cihazım bozulduğu için yeni bir telefon arayışındayım. Bütçem 6500TL. İkinci el ve yurt dışı telefon kesinlikle düşünmüyorum. Bütçem içerisinde bulabildiğim telefonlar başlıkta yazanlar. Telefonu oyun ve sosyal medya için kullanacağım. Kamera benim için önemli değil. Güncel ve beni uzun süre götürebilecek bir telefon arayışındayım. Forumu takip ettiğim kadarıyla bu bütçelerde sürekli 10s öneriliyor. Hem daha güncel hem de ekranının 90Hz olması nedeniyle 11s benim için bir adım önde. İşlemcisindeki soğutma sistemini söylemiyorum bile. Bunların yanında her ne kadar 4 GB RAM'i olması ve ekran teknolojisi beni korkutsada işlemcisi yüzünden M23 de seçeneklerim arasında. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca araştırma yaparken POCO M5'e denk geldim. İçerisinde G99 bulunması ilgimi çekti fakat pek tercih edilen bir telefon değil sanırım. Bütçemi zorlamama değer mi? Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Redmi Note 10S. Bütçeni arttırırsan Redmi Note 10 Pro/Samsung M33'e de bakılabilir.

TFT LCD Ekran, 4GB RAM, Su ve Toza Dayanıklılık ?
Giriş seviyesi telefon alıyorsun sen orta seviye değil, ayrıca çok değil 1-2 ay önce Realme GT Edition öneren sizdiniz, onunda toza ve suya dayanıklılığı yok ve o fiyata A52 vardı. :D

M23 ile 10S arasındaki kamera ve özellikle işlemci farkı göz ardı edilemez. Panel o kadarda kötü değil, 10S'de kullanılan AMOLED'de çok kaliteli değil zaten.

Giriş seviyesi telefon alıyorsun sen orta seviye değil, ayrıca çok değil 1-2 ay önce Realme GT Edition öneren sizdiniz, onunda toza ve suya dayanıklılığı yok ve o fiyata A52 vardı. :D

M23 ile 10S arasındaki kamera ve özellikle işlemci farkı göz ardı edilemez. Panel o kadarda kötü değil, 10S'de kullanılan AMOLED'de çok kaliteli değil zaten.
Arada 400-500₺ bir fark var ve M23'den adaptör bile çıkmıyor. Samsung EP-TA800N adaptör ise Samsung'un kendi sitesinde 400₺. Arada ki fark ile M33 ve ya Redmi Note 10 Pro almaya zorlanır zaten :D ?

Ekranı göz ardı edebilirsen M23, edemezsen Note 10S.
Huawei P9 lite sonrası ekran bana iyi gelecektir ama rakibi Amoled ekran ve 6GB ram sunuyorken TFT ekran ve 4GB ram tercih etmek düşündürüyor.

M23 almak gibi bir hata sakın yapma derim. Berbat bir ekrana sahip. Redmi Note 10s ya da 11sten birini almanı tavsiye ederim.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Peki 10s herhangi bir konuda 11s den üstün mü? Ayrıca araştırdığım kadarıyla 10s de ısınma sorunu olabiliyormuş. Bu korkutuyor.

Redmi Note 10S. Bütçeni arttırırsan Redmi Note 10 Pro/Samsung M33'e de bakılabilir.
11s yerine neden 10s tercih etmeliyim? Herhangi bir kronik sorunu mu var acaba? Bütçemi maalesef arttıramıyorum.

Arada 400-500₺ bir fark var ve M33'ten adaptör bile çıkmıyor. Samsung EP-TA800N adaptör ise Samsung'un kendi sitesinde 400₺. Arada ki fark ile M33 veya Redmi Note 10 Pro almaya zorlanır zaten :D?

M23'le 10S'in arasındaki bariz işlemci farkı göz ardı edilemez diyorum M33'ten adaptör bile çıkmıyor diyorsunuz. Anlam veremedim açıkçası, iyi Sosyaller. Note 10 Pro'ya çıkabiliyorsa tercihi o yönde olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı